Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvelybemenetem mellett...

A hüvelybemenetem mellett (kívül) kisebb kidudorodásokat vettem észre. Mik lehetnek ezek a hüvelybemenetnél?

Figyelt kérdés
Nem viszketek és nincs semmiféle más tünet. Ezek valamiféle mirigyek lehetnek vagy valamilyen betegség/fertőzés?
2008. júl. 14. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Milyen kidudorodások?Hány éves vagy?Jobban is ki fejezhetnéd magad..ezenkívül én szerintem nem fertőzés ugynis az nem így mutatkozna meg.Betegségnek is max úgy lehet betegség hogyha ezzel születtél volna arról meg valszeg tudnál.Annak elég kicsi az esélye hogy most nőtt oda..De mekkorra dudorodások?Kicsit részletesebben kifejeznéd magad máris többett mondhatnák...
2008. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
18 vagyok és most vettem észre... Az még nem jelentheti azt, hogy korábban nem voltak ott. Mindegyik különböző nagyságú. Némelyik kb. akkora mint egy pattanás, némelyik meg éppen hogy látszik. Pár mm átmérőjűek. Nincsenek begyulladva meg semmi.
2008. júl. 14. 12:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Jah és az elhelyezkedés sem szabályos... Egyik helyen szorosan egymáson vannak/egymás mellett, valahol pedig különálló. De nem igazán vehető ki, mert a bement tövében van és én annyira nem látom. Én először mirigyre gondoltam.
2008. júl. 14. 12:38
 4/10 A kérdező kommentje:
*bemenet
2008. júl. 14. 12:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hűha... Ez több dolog lehet:

1. Borotválod, és benőtt a szőr - elég kellemetlen, de ha nem borotválod most egy ideig, elmúlik pár nap alatt. Nézd meg esetleg, nem látsz-e benőtt szőrszálat bennük!

2. Fertőzés: ha élsz nemi életet, könnyen elkaphattál valamit, akár orális úton is. A HPV egyik tünete a nem viszkető, testszínű, szemölcsszerű kitüremkedés.

Esetleg "sima" szemölcs, ami szintén főleg nemi úton terjed.

Mirigyeknek nem kéne kívül lenniük.


Ha a szőrbenövést kizárod, szerintem menj el orvoshoz! Nem ciki, mert ilyesmit nyáron akár uszodában, wc-n is könnyen összeszedhetsz... Én kérnék időpontot pár nap múlva, fő a biztonság.

2008. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Voltam együtt a barátommal, és neki nem volt semmiféle panasza.. És már ezek akkor is ott voltak. :S De tényleg nem lehet leírni így, hogy ezek mik. Azért nem tudok pontos választ adni. :( Szemölcsre annyira nem hasonlítanám őket.
2008. júl. 14. 12:45
 7/10 A kérdező kommentje:
Vagy már nem is tudom.. Most kicsit megijesztettél.. :|
2008. júl. 14. 12:47
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha HPV, akkor azt hogyan kezelik? :(
2008. júl. 14. 12:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha jól értelmezem amit írtál, akkor betegség amid van úgynevezett hegyesfüggöly. Helynenként olyan szőlőfürt szerüen vannak? Ez HPV és szemölcsszerű. Nem kellemes a kezelése. van egy folyadék amivel be kell kenni és szabályosan leégeti. amíg ilyened van nem élehetsz nemi életet mert megfertőzöd a párod. Csak ha teljsen meggyógyultál. Ja és ha már éltél a párod is kezelni kell.

Szerintem amint tudsz menj el dokihoz, mert durva dolgoakt tud ez csinálni. Ha elhatalmasodik akár meddőség is lehet belőle. S gondolom később szertnél gyereket.

Most még nem tragédia, de kezelni kell mindketőtök.

Nem baj ha párod is elkisér, akkor kérhettek neki is valamit.

2008. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Rákeresgéltem ezekre a fertőzésekre, de nem hasonlítanám ezt egyikhez sem. Mindenestre elmegyek a nőgyógyászomhoz, és majd ő megmondja mi ez.


Köszi szépen a válaszokat! :)

2008. júl. 14. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!