Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyenge menstruáció fogamzásgát...

Gyenge menstruáció fogamzásgátló mellett?

Figyelt kérdés

5 hónapja szedem a Jangee fogamzásgátlót. Kedden szedtem be az utolsó szemet a levélből, pénteken kellett megjönnie. Pénteken gyenge barnás folyásom volt, viszont azóta komolyabb menstruációm nem volt. A tampon véres (nem teljesen felszívódott állapotú), de pl vér nem folyik belőlem egyáltalán.

Ez baj vagy normális, hogy csökken a mennyisége? Mi okozhatja? Szerdán kezdem a következő levelet.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)


2013. nov. 18. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló tabletta mellett nincsen menstruáció. A vérzés azért van a szünetben, mert az addig folyamatosan adagolt hormont megvonod a szervezettől. Ezért nevezik megvonásos vérzésnek.

Azért gyengébb, mint a rendes menzesz, mert a tabletta alatti ciklus alatt nem vastagszik meg annyira a méhnyálkahártya, mint normál esetben.


Mindenesetre ha a következő vérzésed is csak ennyi lesz, akkor fordulj orvoshoz!

Azért ennyire szerintem nem kellene lecsökkennie a mennyiségének.

Most meg egy terhestesztet azért lehet érdemes ellőni, biztos amin biztos alapon.

2013. nov. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Mi lett végül nálad? Volt orvos,vagy helyreállt rendesen? Ugyanez a problémám ebben a hónapban,csak ezért vagyok kíváncsi.
2015. jún. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!