Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mirenáról tapasztalat? /Nem...

Mirenáról tapasztalat? /Nem fogamzásgátlás céljából/

Figyelt kérdés
Nem fogamzásgátlóként kellene használnom, 3 gyerek után elköttettem magam, viszont nagyon erős, darabos a havim, és a dokim ezt javasolta.

2013. okt. 7. 23:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes kipróbálni. A Mirena progeszteron tartalmú eszköz. A progeszteron úgy véd pl. a terhességtől,h elvékonyítja annyira a méhnyálkahártyát,hogy nem tud megtapadni benne a megtermékenyített petesejt. Emiatt az elvékonyodás miatt kevesebb mellette a vérzés,néha teljesen abba is marad,(nincs ami havonta leváljon). Léteznek tisztán progeszteron tartalmú gyógyszerek,injekció is,amiket éppen ilyen esetben tanácsos adni,ennek csak "mellékhatása" a fogamzásgátlás,de pl.szoptató anyák ilyet kapnak fogamzásgátlónak. Kevesebb a mellékhatása,mint a kombinált tartalmú gyógyszereknek.
2013. okt. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eddig nagyon "óckodtam" az ilyen dolgoktól, még a gyógyszertől is, ezért is választottam a sterilizációt, most meg ezt írta fel az orvos, de a mensesem minden hónapban maga a pokol, vasam gyakorlatilag nincs, és nagyon vérszegény vagyok, úgyhogy muszáj vele valamit kezdeni.
2013. okt. 8. 10:15
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen,muszáj. Egyébként a Mirenából csak kevés hormon szívódik fel,úgyhogy talán ez a legjobb megoldás.
2013. okt. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Tényleg érdemes megpróbálni,de miért van az erős,darabos vérzésed. Myomád van?
2013. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, kettő kicsi, de a műtétet nem javasolta az orvos.
2013. okt. 8. 20:17
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát igen. Az csak a végső megoldás. Remélhetőleg a Mirena segíteni fog!
2013. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Február óta van Mirenám. Nekem is van miómám, ezért nagyon erős vérzésem volt.Ez mostanra szinte teljesen elmúlt. A tisztasági betét is bőven elég a menstruáció alatt- pár csepp már csak az egész.

Előtte a legnagyobb tampon és a legnagyobb betét kellett.

2013. okt. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát, én is így vagyok, sp. tampon+éjszakai betét, akkor én is megpróbálom. Elég sokba is kerül, de valami megoldás kell. Utolsó válaszoló, Neked hány hónap alatt állt be. Gondolom az első pár hónapban még ne várjak csodát :). Köszönöm Nektek a válaszokat, sokat segítettetek!
2013. okt. 9. 15:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem 2 napja van fent,igaz én fogamzásgátlás céljából rakattam fel,mert más nem jó :)

Igaz kicsit féltem tőle,de csak pici fájdalommal jár.

Dokim nekem is nagyon dicsérte.

2013. okt. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Horváth Ancsa válasza:

Nekem is volt, én sem fogamzásgátlásra kaptam, hanem rendszertelen és erős, alvadékos vérzésre. Így nálam

2:1-ben szerepet töltött be, ami duplán megérte. Ahogy felrakták, szinte elvágták a tüneteket. Nagyon jól bevált. Most ismét fel akartunk rakni egy újat, de sajnos nálam marad a végleges megoldás a kipakolás, mert más bajom is van. Viszont most otthon áll benne a pénzem. Én 44. EFt-ért vettem (kutatásaim között a legolcsóbb), de szeretnék túladni rajta. Nincs felbontva. Ha érdekel, 38 EFt-ért átadom bárkinek. Üdv

2013. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!