Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért újult ki a hüvelygombám?

Miért újult ki a hüvelygombám?

Figyelt kérdés

Kb. féléve lett kezelve, akkor hamar elmúlt és azóta nem is volt szexuális kapcsolatom, illetve ha olyan helyen megyek wc-re, mindig odafigyelek, h ne üljek rá, stb.


Rendszeresen tisztálkodom. Tampont szoktam használni, lehet, hogy amiatt? Illetve tisztasági betétet is teszek a bugyiba, valahogy jobban érzem magam tőle.


23/L



2013. okt. 6. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Tisztasági betétet folyamatosan nem igazán jó használni, zavarja a "levegőzést". Szövet (ne műanyag) bugyit hordj, és ne tangát. A tisztálkodást az intim tájékon ne vidd túlzásba, elméletileg a tiszta víz elég lenne, néha (csakis erre a célra szánt) intim mosakodót használhatsz, de szappant nem.


Ezek az alap higiénés szabályok a "problémásoknak", de a gomba kiújulása nem csak ettől függ. A szervezetedben normálisan is ott laknak ezek a gombák (nyugodtan ráülhetsz a wc-re). Ha a hüvelyben a mikroflóra valami miatt felborul, akkor túlszaporodnak, és jön a gombásodás.


Emiatt érdemes használni hüvelyflóra-helyreállító termékeket is menses után 1-2 alkalommal. Menses közben az Ellen nevű tamponfajta nekem nagyon bevált, ez hasznos bacikat tartalmaz, és pont a menses közben, amikor nagyon sérülékeny a flóra, ott van és segít. Hüvelyflóra-helyreállító termék lehet kúp, hüvelytabletta, kenőcs, a nőgyógyászod tud tanácsot adni.


És ami még fontos. A gombát lehetőleg ne otthon kezeld (canesten meg társai). Időnként ezek csak elnyomják a tüneteket, bizonyos gombákra meg nem is jók. Nőgyógyászhoz kell fordulni, főleg neked, akinek már többedszerre jön vissza, mert valószínűleg a helyi/tüneti kezelés helyett már jobb lenne szisztémás (szájon át szedhető, tablettás/kapszulás) kezeléshez fordulni, ez a teljes testedben ritkítja ezt a gombát és így sokkal nagyobb eséllyel meggyógyít, mint ha csak helyileg kezeled.

2013. okt. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. okt. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akinek volt, sajnos annak komoly esélye van a többszöri kiujulásra.

Orvosom a Yoghurtos tampont ajánlotta, azóta nekem nem jön elő.

2013. okt. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A yoghurtos -NEM kefíres!- tamponról már én is hallottam jókat.
2013. okt. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A gombák (Fungi) eukarióta sejtekből álló, egy- vagy többsejtű, általában telepes felépítésű, fotoszintetizáló pigmenteket nem tartalmazó, kitintartalmú sejtfallal rendelkező élőlények, melyek az élővilág egy önálló országát alkotják. A gombák a szárazföldi körülményekhez alkalmazkodtak. Táplálkozásuk szerint vagy szaprofiták (azaz korhadékokat, az elpusztult élőlények maradványait fogyasztják), vagy mikorrhizásak (gyökérkolonizálóak, azaz a gyökerén keresztül szimbiózisban élnek egy gazdanövénnyel), vagy pedig az élő gazdaszervezetet lebontandó szerves anyagként hasznosító paraziták. Szaporodásuk rendszerint a széllel szállítódó spórákkal történik. Jelenleg kb. 100 000 fajukat ismerjük, de becslések szerint akár 1,5 millió eddig ismeretlen gombafaj is létezhet.
2013. okt. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!