Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SOS Most mitcsináljak? óránkén...

SOS Most mitcsináljak? óránként kell cserélnem a betétet, és akkoris éppen hogy nem ázok át

Figyelt kérdés

2. Napon vagyok, és amint megmozdulok érzem, hogy jön a menstruáció, és elég kellemetlen, valami ötlet? jobb lenne esetleg tampon, vagy éjszakai betét? Azzal csak annyi a bajom, hogy nagyon átlátszik!

Előre is köszi a normális válaszokat, tapasztalatokat is szívesen hallgatok!



2013. szept. 11. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Használj tampont, teljesen más, mint a betét, szinte nem is fogod érezni, hogy menstruálsz.
2013. szept. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudnál csütörtök-pénteken otthon maradni?

Éjszakai betét jó ötlet, vagy még gyakoribb csere. Ha holnap is ilyen erős marad, holnapután én a helyedben elmennék nőgyógyászhoz.

2013. szept. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi látszik át?

Amúgy amikor nekem nagyon megvan akkor a legnagyobb méretű forgalomban lévő tampon, vastag betét, vatta. És van nálam még 3 cserére való mindenből és 2 pótbugyi. Más jobb ötletem nekem sincs.

Mennyi idős vagy és mennyi ideje van meg?

2013. szept. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

14l már használtam tampont, mert a sportágom "megköveteli"

Tegnap még elég volt 3 óránként cserélni, de 1 óránál hamrabb nem tudok, mert nem mehetek ki minden óra közepén, ez a harmadik menzim, de a 2. Alkalommal nagyon kevés volt, lehet hogy ez most annak az úgypond "pótlása"?

Köszi a válaszokat!

2013. szept. 11. 15:15
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

A pótlása nem lehet. Egyszerűen még nem állt be a ciklusod.

Viszont ha a jövőben is ilyen erős lesz a vérzésed, fel kell keresned egy nőgyógyászt (lehet nőt is).


Itt tudsz olvasni a menstruációs zavarokról:

[link]


Szerintem beszélj anyukáddal erről, és holnap otthon maradhatnál. (Ha holnap is ilyen erős a menstruációd.)

2013. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy komlly bajom le ne, csak nem tudom hogy a tampon jó megoldás lenne-e?
2013. szept. 11. 15:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A tampon lenne a legjobb megoldás. Én 14 éves koromig betétet használtam és egy kínszenvedés volt az egész menstruációm. Nagyon kényelmetlen volt és én is mindig óránként cserélgettem, mert az is zavart, ha csak pár csepp vér van rajta. Amióta tampont használok, teljesen megszűnt ez a problémám.
2013. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. szept. 11. 15:36
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem komolyabb panaszaim voltak az első hónapokban a mensivel, amivel felkelni sem tudtam. Te is megengedhetnéd Magadnak, hogy komolyabb panaszok nélkül is otthon maradj 2-3 napig, és akkor nem lesz ez gond. Ez egy új körülmény, amit mind a szervezetnek meg kell szoknia, be kell állítania, mind Neked ki kell tapasztalnod, meg kell tanulnod. Az nem ér, hogy ennyire patriarchális legyen egy társadalom, hogy ennek a folyamatnak nem enged teret, és muszáj a teremben maradni, miközben valaki éppen a nővé válás folyamatával kellene foglalkozzon!

Nem való előrébb az az iskola, mint az egészségi és nővé érési dolgok!

2014. márc. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!