Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezzel el kéne mennem orvoshoz?...

Ezzel el kéne mennem orvoshoz? Vagy megmagyarázhatóak a panaszaim és kezeljem őket külön?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel beszélgettünk és így elpanaszoltam neki a különböző bajaimat és azt mondta,hogy menjek orvoshoz,mert lehet,hogy pajzsmirigy túlműködésem van.


Sajnos nem tudok a betegség után olvasni (a gép miatt),de az orvoshoz se szereretek "fölöslegesen" szaladgálni,így örülnék ha valaki segítene.


Először is 17 éves vagyok,lány. Talán a legnagyobb gond a légzésemmel van, nagyon sokszor érzek légszomjúságot és nehezen kapok levegőt, magas a vérnyomásom és pulzosom is megemelkedett, borzasztó hamar elfáradok már ha picit lejtőn vagy lépcsőn kell felmennem akkor már szuszogok (nem mindig), nagyon elvékonyodott és töredezett a hajam az utobbi időbe,pedig már nem vasalom jó ideje, késett a menszeszem és hasmenésem is volt többszőr (az anyagcserém sem az igazi), talán jobban izzadok (láb+hónalj) és a szaga is erősebb, elég rosszakat szoktam aludni és minden éjjel 2-4 körül felkelek,császkálok,ficánkolok,iszok majd visszaalszok, a hangulatom meg olyan,mint egy egész évben menstruáló zakkant nőnek. És elég sok gyulladt pattanásom is kijött az utobbi időbe.


Én a legtöbb panaszom vagy a nyárnak (izzadás,haj stb) vagy a kamaszkornak tudtam be vagy a menszesznek,de így összegezve leírva nem tudom,hogy most ez mind normális-e.


Érdemes lenne elmennem kivizsgálásra? Mert igazából szinte mindegyik problémámra találhatok valami indokot. Tanácstalan vagyok.



Ja és a pattanásaimmal megyünk majd (ismét) bőrgyógyászhoz.


2013. aug. 30. 21:35
 1/5 gömbicica ***** válasza:
100%

sulyod/magasság????

barát? családi kapcsolatok minden rendben? nincs valami lelki trauma?

Az erős szag, a test erőteljes méregtelenitése szeritem. Az étkezésed sem lehet igazán tuti(((

Minden baj lelki eredetü szerintem. ha kéred irhatok olvasnivalót róla. üdv.

2013. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Újkeletű, illetve terhelésre jelentkező mellkasi fájdalom, nehézlégzés mindig gyanús koszorúérbetegségre, amiből infarctus is lehet, illetve a 130 feletti pulzus, ha nem fizikai terhelés során jelentkezett, ritmuszavar is lehet, ami éjszakai nehézlégzést okoz. Kardiológus felkeresését javaslom, és egy komplex vizsgálatot (EKG, terheléses EKG, 24 órás holter, ABPM monitor, ultrahang, teljes labor)

A vérnyomás beállítása ugyan nehéz, szerencsére nagyon sokféle vérnyomáscsökkentő gyógyszer létezik, bizonyára sikerül megtalálni a megfelelőt. 24 órás vérnyomás monitorozás (ABPM) megmutathatja a napi értékek változását, ennek alapján lehet a kezelést szükség szerint módosítani. Ezek a vizsgálatok tisztázhatják a problémát.

Emelett egy endokrinologus felkeresését is javaslom, vérképből (TSH, T3, T4) és fizikális vizsgálat útján tisztázható, hogy van-e pajzsmirigy éritettség.

2013. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Magasságomat nem tudom pontosan 160 körül lehet,de nem tudom.

53 kiló voltam pár hete, most lementem 50 kiló alá. (nem fogyózok csak nem is vagyok annyira éhes) Vagyis éhes vagyok,de kis evés után jóllakott érzésem van.

2013. aug. 30. 21:54
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát baj az van bőven,de olyan súlyos trauma nem ért. Családi gondok vannak,de probálok mindent kezelni,csak sajnos mindent eléggé magamra veszek. Ez lehet a gond?


Szoktak viccből piszkálni itthon,amit én nagyon magamra tudok venni és éjszakákon át azokon töprengeni amit mondtak.

2013. aug. 30. 21:56
 5/5 gömbicica ***** válasza:

szia 160 cm 50 kiló nem vetitené előre valami komolyabb nyavalya meglétét, de azért egy pár alapvizsgálat biztosan megnyugatna.

Ismered a mondást: szivére vesz. akkor vajon mije fájna szegény testünknek????

Nem csak sziv eredetü betegségek tudnak ilyen panaszokat okozni, hanem idegrendszeriek is!!! hajjjjaj!!!

Ha megbizol a gyermekorvosban, keresd őt fel, és mondd el a problémáidat, és a panaszaidat is.

Bizonyára segiteni fog abban, hogy jobban legyél.

A tul sok para minden esetre nem jó. De ezt Te is tudod! kezelni helyzeteket sokszor nagyon nehéz((( ha nem megy egyedül, kérd szakember segitségét, de vigyázz! a gyógyszerekkel, ha esetleg kapsz, csinján bánjál. Főleg a neurológiai, pszichiátriai szerekkel!!!!

Egy kis ciromfü tea, vagy rossmann-ban is van pl. nervenplege tabletta (gyógynövényes nyugtató, elalváshoz is hasznos lehet, szerintem semmi bajod nem lesz tőle!!!),kis meditáció, lazitási technikák.

Lehet, hogy fáj a vállad, hátad, tarkód tájékod is.

figyelj a változatos táplálkozásra.

gyomor problémára is van ugye mondás:

a gond megüli a gyomrot. epéskedik,.......

Gondolom a vizeleted is erősebb szagu lehet, vagy sötét, ha már irod hogy az izzadás is erősebb.

Ez mind-mind lehet idegi eredetü.

No nem vagy azért "hülye" meg ilyesmi. Sajnos az emberek nagy százalékánál előfordulnak ilyen dolgok.

Én is végigmentem annak idején ilyesmin.

voltam neurológiától kezdve a belgyógyászatig mindenhol.

Szal.

Egy pár vizsgálat biztosan meg fogja mutatni, hogy mi is van. Vérkép is fontos lenne szerintem. Ha meg jók az eredmények, akkor meg fel a fejjel, és pozitivan-pozitivan-pozitivan!!!

Járj sokat a természetbe, kirándulj, mozogj minél többet.

üdv. :-)

2013. aug. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!