Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gestomix és Mirabella fogamzás...

Gestomix és Mirabella fogamzásgátló között van különbség?

Figyelt kérdés
Ma irattam fel a következő havi fogamzásgátlóm.Mirabellát írt fel az orvos elsőre, de a patikában nem volt, így Gestomixot adtak. Azt mondták ugyanaz a gyógyszer csak ez olcsóbb. Az orvos azt mondta , hogy ne engedjem, hogy másmilyen gyógyszert adjanak. Most akkor kinek higgyek ?

2013. aug. 5. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A patikusnak. A két gyógyszer teljesne ugyanaz, csak más cég gyártja.

de erről magad is elég könnyen meggyőződhetnél az internet segítségével:

"Mit tartalmaz a Mirabella bevont tabletta

A készítmény hatóanyagai:

Mirabella 75 mikrogramm/20 mikrogramm bevont tabletta

75 mikrogramm gesztodén és 20 mikrogramm etinilösztradiol bevont tablettánként."

"Mit tartalmaz a Gestomix tabletta?

- A készítmény hatóanyagai:

Gestomix 20 mikrogramm/75 mikrogramm bevont tabletta

20 mikrogramm etinilösztradiol és 75 mikrogramm gesztoden tablettánként"


Egyébként meg a patikus vényköteles gyógyszer helyett nem adhat tök mást...

Csak olyan gyógyszert adhat helyette, ami ugyanolyan hatóanyagú és dózisú..

2013. aug. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én pont ellenkezőleg voltam,bár nekem gyógyszerváltás miatt...

előtte fél évig mirabellát szedtem, aug. eleje óta pedig gestomixet. egyébként az igaz, h zgyanaz a hormontartalom (20/75, vagy 30/75asszem), de én anno megnéztem, és a mirabellában van vmi más segédanyag is, ami a gestomixben nincs! igaz azt nem tudom, hogy ez befolyásol-e valamit.. elkezdted szedni vagy szünetet tartottál inkább? egyébként én tuti nem váltanám ki azt, amit nem írt fel a doki, hisz ő vizsgált meg, ő ért hozzá, hiába "ért hozzá" (elviekben) a gyógyszertáros.

Mi miatt kellett egyébként a váltás? ha szabad érdeklődnöm.:) 18L

2013. aug. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
előző vagyok: egyébként is azért nem váltanék ki mást, mivel ez nem olyan dolog, hogy ha nem lesz jó, felír másikat.. itt komolyabb dolgok vannak "kockáztatva" annál, mint h csak a 3. gyógyszer hat a fejfájásomra pl.
2013. aug. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!