Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen a menstruációm....

Rendszertelen a menstruációm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. októberében jött meg először,akkor 13éves voltam.most 16 vagyok.Kimaradni soha nem maradt ki,de nagyon rendszertelen.Mit tehetnék,hogy rendeződjön?

2013. aug. 4. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló tabletta beállítaná a ciklusodat.
2013. aug. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod! de 16 évesen nem korai még elkezdeni?
2013. aug. 4. 20:11
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Ha nagyon rendszertelen, akkor menj el nőgyógyászhoz. Ő majd felír olyat, ami neked való és nem árt neked.
2013. aug. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Ne hallgass az elsőre!

Iszonyatosan nagy butaság az, hogy a fogamzásgátló beállítja. Nem állít be semmit, hanem kikapcsolja a rendszertelen ciklusod.

Csak azért lesz mellette szabályos vérzésed (ami NEM menzesz), mert a tabletta megvonása (a 7 napos szünetben) vérzést idéz elő.

A legnagyobb baromság ilyen problémára fogamzásgátlót szedni.

Ha abbahagyod, ugyanolyan rendszertelen lesz. Sőt, ilyen esetben ált. még rosszabb, mert az alapból rendetlenkedő hormonrendszert még jobban legátolja a tabletta.

Csak olyan nőgyógyász ír ilyen bajra fogamzásgátlót, aki egyszerűen lusta foglalkozni a betegével.

Menj el endokrinológushoz, vagy keress egy olyan nőgyógyászt, aki kivizsgál rendesen és az okot kezeli!

2013. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha kimaradások nincsenek és a fogamzásgátló eredeti funkciójára nincs még szükséged, én nem szednék gyógyszert a helyedben. Nőgyógyászhoz persze lehet, hogy érdemes elmenned. Én ezt a cikket is elolvasnám: [link]
2013. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
A 3. Nak nincs teljesen igaza valójában a fogamzásgátló hormont tartalmaz és ez valóban bealitja a ciklusod, és az orvos nem fog kicseszni veled
2013. aug. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

De, teljesen igazam van. Tanultam némi nőgyógyászatot és farmakológiát is, pontosan tudom, hogyan működik a gyógyszer.

És neked sem ártana legalább utánanézni, mielőtt hülyeségeket beszélsz.

A tabletta hormont tartalmaz, igen. És nem szabályozza vele a ciklust, hanem KIKAPCSOLJA.

2013. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért én visszakérdeznék, hogy mennyire rendszertelen? Sok nőnek ugyanis nem áll be sosem arra a bizonyos 28 napos ciklusra, így például nekem sem. Olyan is előfordul velem, hogy 1 hetet késik, de pontosan nagyon ritkán jön meg, talán évente 1x (7 éve van meg). Annyit sikerült kikalkulálnom, hogy azért szinte mindig kivétel nélkül késik, előbb sosem jön meg, tehát írok egy naptárat, amiben benne van a várható időpont és onnantól kezdve mindennap számítok rá.
2013. aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bocs kedves 3. lehet hogy engem tájékoztattak férre - nekem ezt egy orvos mondta.
2013. aug. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezt egy nőgyógyász doktornő írta:

""Rendszertelenül menstruáló nőknek fogamzásgátlót adni MŰHIBA!" - Ezt sok évvel ezelőtt határozta meg az Országos Szülészeti - Nőgyógyászati Intézet. A fogamzásgátló nem a rendellenességet szünteti meg - ami abból áll, hogy a hormon rendszere elégtelenül működik - hanem becsapja a pacienst, mert VÉRZÉST INDUKÁL 28 naponta, ami azonban nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés, és ez a beavatkozás az eredeti rendellenességet: a hormon rendszer hibáját még tovább rontja. Eredménye: amikor gyereket szeretne, még inkább nem lesz menstruációja.

A rosszul működő hormonrendszert nem elfojtani kell még jobban, hanem kijavítani! Ez persze sokkal nehezebb feladat, mint odalökni egy fogamzásgátló receptet, és ezzel becsapni a beteget

2013. aug. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!