Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel lehet bejelentkezni...

Mivel lehet bejelentkezni nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
19 vagyok, és először megyek. Tudom kicsit elkésve, de ezért ne szúrjatok le ha kérhetem, most jutottam el odáig hogy találjak egy normálisnak tűnő dokit. Megkaptam a telefonszámát. Azért mennék mert mostanában gyakran fáj enyhén az alhasam, mert iszonyat görcsölök menzesz alatt, és mert ideje lenne megejteni egy rákszűrést is. Mondhatom a telefonban mind a hármat, vagy elég csak mondjuk a rákszűrést, és akkor ha ott vagyok felteszem a kérdéseimet?! Egyáltalán kérdezi az asszisztens, hogy miért megy valaki?
2009. okt. 18. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdezi. Csak időpontot ad neked.
2009. okt. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdezi meg, mint ahogy általában más orvosok sem az időpontkéréskor. (Lehet egy-két kivétel, például a szemészet.) Akármi a panaszod, a rákszűrést évente egyszer el kell végeznie. Egyébként még nem vagy semmivel elkésve, semmi ok a leszúrásodra.
2009. okt. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De most miért szúrnánk le azért, hogy most mész nőgyógyászhoz? Nem értem a logikád.

Gondolom magán nődokihoz mész. Ott lehetséges, hogy előre kell mondani, hogy mit szeretnél, mert minden vizsgálatért külön kell csinálni. A nem magán nődokik szokták csak automatikusan mindet ingyen megcsinálni, kérés nélkül.

2009. okt. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak írtam már máshova is a kérdésemet, és rögtön nekem estek, hogy nem gondolom-e hogy már 15-6 éves korom óta kéne járnom, pláne ha szexuális életet is élek egy ideje. Nem esett túl jól, hiszen nem ezért tettem fel a kérdést, hanem segítségért. Kicsit vonakodom is a dologtól, mert tavaly elmentem egyhez, aki enyhén szólva sem volt rendes, illetve meg sem vizsgált. Magánrendelésre szeretnék menni, ismerősök véleménye alapján úgy gondolom jobban járok, mint a kórházzal még ha jóval drágább is. Számomra azért a környezet is fontos, otthonosabban érzem magam egy modern helyen, mint a vaságyas, fehér-zöld kórházi környezetben :S Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 18. 11:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy megkérdezik, mert a rendesebbje közelebbi időpontot ad, ha akut, sürgős (pl.fertőzés, rendellenes vérzés, stb.) panaszod van, mintha csak sima vizsgálatra (pl.rákszűrés, fogamzásgátló írás, stb.) jelentkezel.

Nem kell szégyellned, hogy most mész először nőgyógyászhoz, miért mentél volna, ha semmi gondod nem volt? Rendszeres nőgyógyászati ellenőrzésre egyébként 20 éves kor után (vannak, akik a 18-ra esküsznek, de ez lényegtelen részletkérdés), vagy a nemi élet megkezdésétől van szükség.

2009. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Én sem érzem túl későinek, de hát... ilyen a világ! :)
2009. okt. 18. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!