Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pattanások fogamzásgátló...

Pattanások fogamzásgátló szedése után/nélkül?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, tiniként rengeteget szenvedtem a bőröm miatt. Több krémet és oldatot kipróbáltam (differin gél, differin krém, zineryt oldat, bioderma krémek és bőrápolók), végül egyetlen dolog oldotta meg a problémámat: a fogamzásgátló. Ezt több évig problémamentesen szedtem, és naivan azt gondoltam, örökre megoldja a gondot. Azonban az elhagyása után sajnos ugyanolyan lett a bőröm, mint a szedése előtt. Nem akarok életem végéig fogamzásgátlót szedni, de nagyon elkeseredett vagyok a bőröm miatt... Valaki, hasonló cipőben, tudna valamit javasolni? :(

2013. júl. 1. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt, pajzsmirigyemre kaptam gyógyszert, és attól s szépen elmúlt,de ezt valószínűleg örökre szednem kell.
2013. júl. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem csak pajzsmirigy,hanem még számtalan betegség okozhatja. Menj el bőrgyógyászhoz, el fognak küldeni a szükséges vizsgálatokra. A helyi kezelések nem fogják megoldani.
2013. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem közepes mértékben volt pattanásos az arcom tiniként, majd erős görcsökre 17 évesen antibébit kaptam és utána egy picit jobb lett. Valamiért a diane 35öt is szedtem pár évig, nagy hiba volt, ma már tudom, miután azt abbahagytam olyan borzalmas lett az arcom, mint még sohasem azelőtt. Végigpróbáltam én is minden helyi megoldást, az általad sorolt krémeket (ezektől valamivel jobb volt, de még mindig ragyás voltam), majd feladtam és újra antibébit kezdtem szedni. Ezt akkor újabb 4 évig szedtem, majd kb 2 éve hagytam abba. 27 voltam, mikor abbahagytam és eleinte pattanásos voltam, nem olyan durván, mint előtte, de zavaró volt. Aztán fogytam is sokat (tíz kilót) és azt veszem észre, hogy menstruáció környékén kijön pár pici pattanás, de egyébként szép a bőröm. Nem tudom mi a tanulság, volt két éve hormontesztem, azon mindent rendben találtak. Talán hormonszintet kellene nézni nálad is, aztán azzal az eredménnyel keresni tovább a megoldást.
2013. júl. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Endokrinológiára kéne menned, mert úgy tűnik, hogy a problémáidnak hormonális háttere van. A fogamzásgátló valóban látszólag megoldja a problémát, de csak a tüneteket kezeli, az alapbetegséget nem.

Ezért felháborító, amikor az orvosok (feltéve hogy orvos ajánlotta neked és nem csak úgy magadtól kezdted el szedni) a legegyszerűbb módját választják a betegek kezelésének ahelyett, hogy tisztességesen kivizsgálnák.

2013. júl. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tizenéves voltam, mikor ezt javasolták. Azóta egyszer már abbahagytam - akkor fél évig bírtam gyógyszer nélkül, de annyira zavartak a pattik, hogy újra szedni kezdtem. AZtán idén megint abbahagytam, de ismét fél évig bírtam...

Roaccutant nem szedhettem, mert azt mondta a bőrgyógyász, annyira nem súlyos az akne, hogy indokolt legyen...

Ellenben elegem van már ezekből a krémekből, mert nem oldják meg a problémámat és nagyon kellemetlenek a mellékhatásaik...

Vérvételen a fogamzásgátló szedése mellett évente voltam. Ott nézték a hormonszintet is - de mindent rendben találtak.

Szóval nem tudom, tanácstalan vagyok. Ha rendben van minden a hormonokkal, akkor még mit tehetnék?

2013. júl. 2. 23:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló mellett teljesen más eredményt mutat egy hormonteszt, mint amikor nem szedsz. Ha jól értelek és még nem volt természetes állapotodban vérvételed, akkor szerintem csináltass egyet. Nekem sokat számított, hogy milyen erős antibébit hagytam abba, amikor gyengébbet szedtem utána nem lett az arcom sem durva. Illetve már 1 éve használok egy la roche arckrémet, effaclar K-t asszem, az nekem elég jól működik, ha abbahagyom mondjuk egy hétre, akkor megint jönnek vissza a pattik, de ha kenegetem pár naponta vele magam, akkor alig van. Meg a dm-ben szoktam venni egy arctisztító kendőt, rózsaszín csomagban van, kamaszoknak való inkább, citrus van az elején. Viszont nagyon jól lehúzza reggelre a kezdődő pici pattanásaimat, így ki se jön. Esetleg ilyen trükköket próbálj megkeresni.
2013. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mintha én irtam volna ki a kérdést! ugyan ez a problémám nekem is. abbahagytam a fog.gátlót, nem jött meg egy évig de a pattik természetesen visszajöttek. elmentem endokrinologushoz csinált hormon tesztet stb. azt mondta nincs peteérésem még várunk egy eredményt, de utána remélem ad valami nagyon jót ami rendbe teszi a mensim és az arcom is! szóval menj te is szerintem tuti hormon baj :S
2013. júl. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gift ***** válasza:
Nekem is tele volt homlokom, nyakam, hátam, fogamzásgátló abbahagyása után. Kis apró pattanások, néha vörösek. Bevált egy krém, 2 nap alatt eltüntette őket, ritkán kell újra használnom. ha érdekel írjatok rám ,patikába rendelhető, drága de megéri.
2013. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!