Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászhoz kellene mennem?...

Nőgyógyászhoz kellene mennem? :S 14/L

Figyelt kérdés
14éves lány vagyok. Sajnos nem tudom pontosan de kb. 2éve volt az első menstruációm. Általában ugyanakkor jött meg minden hónapban,ha meg nem,akkor sem aggódtam,mert tudtam,hogy ha az első 2 évben nem áll be rendszeresre,az még nem baj. Az utóbbi fél évben viszont kifejezetten rendszertelen volt és általában akkor jött meg,amikor pl. ideges voltam,izgultam valami miatt...és volt 1x-2x olyan is,hogy ha egy hónapban kétszer izgultam,akkor kétszer jött meg. pl. múlt hónapban 19.-én jött meg. Majd ma is,azaz 1-jén. Szóval az lenne a kérdésem,hogy el kéne mennem nőgyőgyászhoz,vagy még nem feltétlenül szükséges? Még sosem voltam,és őszintén szólva rettegek tőle...úgyhogy csak akkor megyek el,ha nagyon muszáj.

2013. júl. 1. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát biztosat csak orvos tud mondani.
2013. júl. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Nyugodj meg, 17 éves korodig bőven ráér beállni! Természetes, hogy a hangulatod is befolyásolja, ez 20/30 évesen is így lesz! :) Mindig írd fel, hogy mikor jön meg, de ha nincs más panaszod akkot várhatsz még. A nőgyógyásztól pedig nem kell félned. Én 16 évesen (egyáltalán nem menstruáltam) mentem előszöt ifjúsági nőgyógyászatra, nagyon féltem, de nem vizsgáltak meg alulról! Ha ilyen jellegű problémával mész fiatalon, akkor általában nem vizsgálnak, és az ifjúsági nőgyógyászaton kedvesek/kíméletesek! :)
2013. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Dehogy kell orvoshoz menni ezzel!

17 éves korodig szinte minden előfordulhat, hónapokra is kimaradhat akár!

2013. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért kellene orvoshoz menned?

Ez így még teljesen természetes 17 éves korodig!

2013. júl. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
huuuhh.ne tudjátok meg,mennyire megnyugodtam... :) én azt hittem,két év után már be kéne állnia...köszönöm a válaszokat!! :)
2013. júl. 2. 18:03
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

szia. nyugi.

kepzeld el en 23vagyok. kb 9eve menstrualok es 7-8ev utan allt csak be. nem szedek fog.gatlot.sokaknak azert is kell h bealljon rendszeresen napra pontosan.

engem is zavart volt mikor kimaradt de nem baj.

2013. júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!