Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van menstruációm, de nincs...

Dimike6 kérdése:

Van menstruációm, de nincs peteérésem. Ráadásul Leiden heterozigóta (fokozott trombózisveszély) vagyok. Fél éve járom az endokrinológiát és még semmilyen gyógyszert nem kaptam. Mik az esélyeim ha majd gyereket akarok? Járt már valaki így?

Figyelt kérdés

2013. jún. 30. 20:00
 1/3 anonim válasza:

[link]

Hátha itt választ kapsz.

Ha nincs peteérésed akkor nem tudom hogy eshetnél teherbe, illetve hogyan menstruálhatsz.

2013. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez az úgynevezett anovuláció, amikor nincs peteérés de ettől függetlenül rendes időközönként van havi vérzés, így nem észlelhető csak ha az ember már gyereket akar és nem jön össze, vagy mint nálam is, hogy hormonszint alapján megállapítható egy vérvételből. Általában mindenkinél előfordulhat, de max 1szer. Nálam ez már többször is egymás után. Szeretném tudni, hogyha van valaki akinek ilyen anovulációs ciklusa van, az milyen kezelést kap? Mert biztos találtak ki már erre is valamit.
2013. júl. 2. 15:41
 3/3 A kérdező kommentje:
ANOVULÁCIÓ: A peteérés és tüszőrepedés ideiglenes vagy végleges megszűnése. Az anovulációs vérzés a menstruációt utánzó, többé-kevésbé ciklikus méhvérzés, amelyet tüszőrepedés nem előzött meg. Az anovulációs menstruációs ciklus azt jelenti, hogy a petefészkek egyetlenegy petesejtet sem termelnek és érlelnek meg az adott hónapban.
2013. júl. 2. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!