Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyaraláskor lesz meg a havim,...

Nyaraláskor lesz meg a havim, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Vagyis igazából edzőtábor,ahol strandolni is fogunk.Nem szeretem a tampont,mert én amúgy is mindig hajlamos vagyok elkapni valami hüvelygombát,hát még így..:S szóval valószínű felejtős a strand,de mit mondjak a többieknek? Hogy bocs nem fürdök mert megvan? Aztán ha esetleg mondják hogy használj tampont,akkor meg nem mondhatom,hogy nem, mert félek,hogy előjön megint a hüvelygombám:D

Szóval szerintetek mit mondjak ebben a helyzetben? Vagy van valami,ami előrébb hozza a havit?


2013. jún. 23. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj hogy ezt kell mondanom, de egy normális higiéniás körülmények között lebonyolított tamponhasználat NEM OKOZ semmiféle betegséget... Vagy eleve benne van a szervezetedben és nem lett (teljesen) kikúrálva, vagy nem tudod jól használni a tampont... én 14 éves korom óta CSAK tampont használok, tisztasági betétet is max elvétve évente párszor, és egyszer volt hüvelygombám életemben, az is strandon, de nem tamponhasználat miatt (nem volt meg épp akkor). Mindenképpen keress fel egy nőgyógyászt, és mondd el a panaszodat, meg a tampontól való félelmedet, mert alaptalan. Tanuld meg használni. Kikezelt gomba, tiszta kéz, gyakori csere, hasonlók.


21/L

2013. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem tudom hány éves vagy,de ha szedsz fogamzás gátlót,akkor ne tarts szünetet és nem fog megjönni.


ha nem szedsz,akkor meg,használj tampont nyugodtan. ha tiszta kézzel rakod fel,és cseréled normális időközönként,akkor nem szokott fertőzést/gombát okozni

2013. jún. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Egyél babgulyást reggelire, sültkrumplit ebédre és hagymakarika legyen a nasi. Így eltolhatod 3 héttel a menszeszt. Bevállt recept.
2013. jún. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem szedek fogamzásgátlót.Régen mikor tampont használtam nem mindig,de azért sokszor előfordult,hogy utána előjött ez,pedig odafigyeltem a dolgokra.Aztán áttértem a betétre és azóta nem volt ilyen problémám.

És most tamponnal vízbe is kéne mennem,így ez még rizikósabb gondolom.:S

2013. jún. 23. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:

én meg sztem béna vagyok vagy nem tudom, de már vagy 5x próbáltam tampont feltenni és nem sikerült, maradtam a betétnél,ha strandolás volt a program pl osztálykirándulásnál akkor azt hazudtam,hogy rosszul vagyok, fáj a hasam stb


21 vagyok nem érzem gáznak a betét használatot,nekem vhogy biztonságosabb a betét mint a tampon,annyi osztálytársamnak ázott át aki tampont használt én ettől félnék..vízbe se mennék be tamponnal az fix!!!


volt tavaly osztálykirándulás amikor a Balcsira mentünk azt mondtam rosszul vagyok és inkább parton maradok..nem faggattak vagy győzködtek,hogy menjek be a vízbe..

de szerencsére nagyon ritka amikor teljes kirándulásokon megvan a mensim,volt,hogy a kirándulás végén jött meg a többi nap fürödtem ,akkor hazudtam,hogy rosszul vagyok..nem vágták le a dolgot..


állítólag a citromos dolgokal lehet késleltetni,de ez vkinek vagy bejön vagy nem szerintem..pl sok ismerősömnek bejött és pár nappal arrébb tolta a mensijét ,nekem nem jött össze..szóval ez vagy bejön vagy nem..

2013. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz tampont használni, egyszerűen mondd meg az igazat a többieknek, hogy azért nem fürdesz, mert menstruálsz. Ez a világ legtermészetesebb dolga!
2013. jún. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2013. jún. 25. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!