Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elmúlhat így a hüvelygombám?

Elmúlhat így a hüvelygombám?

Figyelt kérdés

kb. 2 hete kezdett el viszketni és volt egy kicsi fehér folyásom,viszont a második hétre elmúlt a fehér folyás de a kicsi viszketés megmaradt.Vettem Canesten kombit de ilyen hüvelykúpot nem akarok felrakni,csak a krémet szeretném használni.Egyébént inkább kivűl a csiklómnál viszket minthogy a hüvelyemnél.Viszont a menzesem most jött meg ugyh még várat magára a krém is.

Lehetséges hogy magától elmúljon a hüvelygomba?és hogy csak a krémtől elmúljon az amúgy is minimális tünet?

Orvosnál nem voltam és nem is nagyon szeretnék menni.



2013. jún. 12. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Magától nem fog elmúlni! Ha elmúlik a menzeszed, akkor azonnal a kúp! Ha tampont használsz, a krém akár mehet azonnal is.


Ha attól sem múlik e, akkor meg doki! Nemcsak gombától lehet, hanem bakteriális eredetű is...


És mindaddig, amíg nem múlik el, kerülni kell a nemi életet, és ha van partnered, őt is ajánlatos kezelni, legalább kenőccsel!

2013. jún. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orvoshoz senki nem azért megy, mert annyira szeret oda járni, de ha baj van akkor ez az egyetlen jó megoldás!
2013. jún. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

még szűz vagyok,nincs partnerem

de ha csak krémet használok attól nem múlik el?

2013. jún. 13. 07:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki kell deríteni, hogy milyen fajta gombád van, és ennek megfelelően kell kezelni. Ezt pedig csak orvos derítheti ki és ő adhat megfelelő kezelést! 2. voltam.
2013. jún. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A krém leginkább a viszketést enyhíti, és külsőleg kezel, szóval inkább csak átmeneti megoldás. Mivel a gomba a hüvely nyálkahártyájának betegsége, a krém nem lesz elég, mivel nem jut fel oda, ahol kell a segítség.

Tudom, írtad hogy szűz vagy, de nyugodtan felteheted a tablettát. Az útmutatóban benn van, hogyan használd. Ha a kezelés után sem múlik, menj orvoshoz.

2013. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szinte biztos hogy a Canesten krém+kúp használna!

2-3 nap alatt elmúlt nekem is.

2013. jún. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!