Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen menstruációra...

Rendszertelen menstruációra fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, mindig rendszertelenek voltak a ciklusaim(20-60 nap), voltam többször nőgyógyásznál, azt mondta, hogy több petesejt van megérve mint kellene, de nem lökődnek ki csak hébe-hóba. Felírt tablettát, hogy egy későbbi terhességre legyen egészséges petesejt, nehogy mind megérjen előtte.

3 hónapja szedem a gyógyszert, de igazából félek. Visszagondolva nem vizsgált meg, nem vett tőlem vért,nem kérdezett semmit, csak látta a helyzetet és felírta a gyógyszert. Akkor kb vakon bíztam benne. Hagyjam abba vagy menjek másik dokihoz?


2013. jún. 5. 23:56
 1/3 Eliza2020 válasza:
Szerintem mindenkepp mennj el mas dokihoz,enis 20 eves vagyok es nekemis nagyon rendszertelen a ciklusom,engem megvizsgalt vegulos fogamzasgatlot szedek,igy rendesen jon.De azert mennj el mas dokihoz inkabb mint stresszeld magad :)
2013. jún. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt egy nőgyógyász doktornő írta:

""Rendszertelenül menstruáló nőknek fogamzásgátlót adni MŰHIBA!" - Ezt sok évvel ezelőtt határozta meg az Országos Szülészeti - Nőgyógyászati Intézet. A fogamzásgátló nem a rendellenességet szünteti meg - ami abból áll, hogy a hormon rendszere elégtelenül működik - hanem becsapja a pacienst, mert VÉRZÉST INDUKÁL 28 naponta, ami azonban nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés, és ez a beavatkozás az eredeti rendellenességet: a hormon rendszer hibáját még tovább rontja. Eredménye: amikor gyereket szeretne, még inkább nem lesz menstruációja.

A rosszul működő hormonrendszert nem elfojtani kell még jobban, hanem kijavítani! Ez persze sokkal nehezebb feladat, mint odalökni egy fogamzásgátló receptet, és ezzel becsapni a beteget! "

2013. jún. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát!
2013. jún. 6. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!