Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betadine kúp. Tapasztalatok?

Betadine kúp. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A nap bármely szakában lehet használni??


Mert ha este helyezem fel,még azért legyek ébren 2òrát hogy a hüvelyflòra visszaállìtòt felhelyezzem?


Kicsit amùgy is gyògyszer parás vagyok,minden mellèkhatástol félek :-/


Jòd érzékeny gondolom nem vagyok mert császár után is azzal voltam bekenve.


2013. jún. 1. 13:53
 1/8 Eliza2020 válasza:
100%
Nekem petefeszekgyulladasra irtak fel. Nem hasznalt semmit es reggeig egy csomo a bugyimra folyt.Mindenkepp este hasznad mielott elalszol mert kifolyik.
2013. jún. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem most a gyògyszerés adta,dokim csak kedden lesz.

Ès ha éjjeles vagyok?

Akkor értelem szerűen reggel használjam?

A lényeg hogy feküdjek?

2013. jún. 1. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Lefekvés előtt kell mindig használni, ez a tájékoztatóján is rajta szerepel.

Hüvelyflóra helyreállítót meg amúgy is a kezelés után kell csinálni. Kivéve, ha gyógyszeres kezelést kapnál, mert akkor tudnád párhuzamosan csinálni a hüvelyflóra helyreállítót, de így nem.

Nekem reggel és este a Betadine kúp mellett tejsavas irrigálást ajánlott a nőgyógyász és utána, mikor lejárt a kúpos kezelés, utána csináltam a hüvelyflóra visszaállítást, de egyes orvosok szerint pedig az irrigálás sem igazán jó.

Szóval ha végeztél a Betadinnal, akkor csinálj hüvelyflóra helyreállítást. A kettőt egyszerre ne használd!

2013. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor te reggel is feküdtél?

Az oké,hogy este...


Gyògyszeres kezelés után vagyok (antibiotikum) amiatt lett ez az egész.


Igy egyszerre hatásos.Mármint 4òra elteltével.

2013. jún. 2. 10:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért feküdtem volna reggel?

Éjjel alszom, tehát a Betadine kúp napi egy adagját este felhelyeztem és lefeküdtem aludni.

Te írtad, hogy mi van ha éjszakás vagy? Vagyis gondolom éjjeli műszakban dolgozol. Tehát akkor te olyankor nappal alszol. Akkor pedig reggel, mikor lefekszel, akkor helyezd fel. Mert olyankor több órát fekve vagy, nem mozogsz. Fel tud rendesen szívódni a kúp.

De hidd már el nekem, hogy a Betadine kúpot és a hüvelyflóra helyreállítót nem ajánlatos együtt használni! Mind orvos, mind patikus nekem megmondta, ha vége a kúpos kezelésnek, akkor hüvelyflóra helyreállítás. Nem a kettőt egyszerre.

Ha gombaölő szájon át bevehető gyógyszert szednél, akkor tudnád a kettőt egy időben csinálni.

De szerinted a hüvelyflóra helyreállítóból mi szívódna fel a kúp mellett? A hüvelyflóra helyreállító még egy nagyon gyenge vérzés mellett, ami csak mikroszemcsényi méretű, fehérneműn nem is látszik, is kétséges, hogy felszívódik.

Várd meg, míg lejár a kezelés és utána csinálj helyreállítást.

És ha legközelebb nem akarsz így járni antibiotikum mellett, akkor az antibiotikumos kúra kezdetén kezdj el hüvelyflóra helyreállítót alkalmazni és akkor nem lesz gond.

2013. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocsi ,azt olvastam hogy reggel és este is kellett neked a kùp....


Már nem tudom,hogy használjam,mindenki mást mond.


Gyògyszerész javasolta a kettő együttes használatát.


Eddig nem volt gond az antibiotikummal , de mostmár elővigyázatosabb leszek.

2013. jún. 3. 05:27
 7/8 anonim válasza:
A hüvelyflóra vissza állításról tudnátok nekem írni? Mert nekem a doki ilyenről nem beszélt,csak a kúpot adta.
2013. jún. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hüvelynek van egy normál flórája. Ez tartalmaz természetesen előforduló gombákat, jó számban, illetve jótékony baktériumokat. Ha valakinek legyengül az immunrendszere, ha gyakran használ tampont, ha túlságosan nagy hangot ad az intim higiéniának, ha antibiotikumot szed, ha gombaölő szereket alkalmaz, akkor a normál hüvelyflóra sérül. Vagyis elpusztulnak a jótékony baktériumok és túlszaporodhatnak olyan gombák, amik ugye normál számban nem, de túlszaporodva okozhatnak problémát, mégpedig fertőzést, illetve gyulladást.

Ezért fontos, hogy pl. antibiotikumos kúra kezdetén vagy gombaölő szerek használata után legyen helyreállítva a hüvelyflóra. Mert ha ez nincs rendben, akkor újra meg újra előjöhet a gombás fertőzés.

A patikában többfajta vény nélkül kapható hüvelyflóra helyreállító készítményt lehet kapni.

2013. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!