Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni az iszonyatos...

Mit lehet tenni az iszonyatos görcs ellen? :S

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és ahányszor megvan, iszonyúan görcsöl a hasam. :S Ilyenkor suliban mindig z orvosiban dekkolok, de semmi sem mulasztja el a görcsöt, pedig ma is vagy 3 féle gyógyszert adott be nekem az iskolaorvos.

Nőgyógyászhoz kéne fordulnom? :S Vagy valami egyéb módszer vagy akár gyógyszer? :S


2009. okt. 6. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát, ha az iskolaorvos 3 féle gyógyszere sem segített, akkor nem hiszem, hogy az én módszerem használna, de azért leírom.

Én is óriási görcsökkel küszködtem, amíg nem próbáltam ki a Cataflam-ot. De az is csak akkor hat, amikor "időben" veszem be. Tehát, amikor elkezd fájni, akkor egyből beveszek egyet és akkor elmúlik. De ha már akkor kapom be, amikor nagyon fáj, akkor már nem szokott hatni!

Olyankor kb 4-5 órán át görcsölök nagyon erősen.:-(

22/L

2009. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

élsz rendszeres nemi életet? (nekem azóta múltak el, és tanácsot nem tudok, nekem se vált be semmi)


17/L

2009. okt. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
előző vagyok, 2x sikerült elmulasztanom, mert kb 10-12db gyógyszert vettem be 4fajtát(nem vagyok fogyatékos, csak előtte lévő mensiknél nagyon rosszul voltam, és kínomba próbálkoztam) ez be is jött de magamat is kiütöttem vele..végülis a mensi tűrhető volt:D(de ezt ne próbáld, inkább a nemiélet).
2009. okt. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

cataflamot szedtem be az se hat :S


nemi életet alapbol nem élek... lehet lenézni...

2009. okt. 6. 18:44
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Szegényke.Tudodm miylen rossz érzés. MÍg nem kezdtem el fogamzásgátlot szedni addig én is nagyon szenvedtem a görcsöktöl. de ugy oldottam meg hogy bevettem egy szem nospát utánna az oldlamra fekszem és össze görnyedek, de ugy hogy egy kispárna van a hasamnál és elszokott mulni. De a suliba ezt nem hinném hogy te meg tudnág oldani :S
2009. okt. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megpróbálhatod a Meristint is, vény nélkül kapható. Nekem bevált, bár nem túl erős gyógyszer, de volt hogy iszonyúan kezdtem görcsölni felénél bevettem és úgy is elmulasztotta jelentős mértékben.
2009. okt. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a meristin vált be, az első görcsöknél azonnal 2 szemmel kezdek, utána 3-4 óra múlva még egy szem és ezzel gyakorlatilag a legnehezebb részét tűrhetővé tudom tenni. Nem múlik el teljesen, de nem palástolhatatlan és kibírhatatlan.

Fontos, hogy sose éhgyomorra vedd be, mert nem fogod tudni, a hasad vagy a gyomrod fáj-e jobban!


Egy próbát megér, nem vesztesz semmit. Sok szerencsét hozzá!

2009. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Amikor utoljára akartam Meristint venni, azt mondták, csak receptre lehet... Ezek szerint mégse? Oo

2009. okt. 15. 09:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, én jártam már úgy, hogy enyhén zombi külsővel bementem a patikába, hogy milyen fájdalomcsillapítót lehet vény nélkül kapni, mert nagyon görcsölök, erre csak annyit kérdezett a patikus, hogy mi szokott használni és már adta is. Azt mondta, ne aggódjak a recept miatt. Vannak még rendes patikusok!


Egyébként görcsoldóra receptet a háziorvosodtól is kérhetsz, nem is kell sorbaállni, telefonon szólsz, hogy csak ez kellene és soronkívül kiadják, ha odamész.

2009. okt. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi, akkor majd megérdeklődöm! =)
2009. okt. 16. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!