Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlótól alakulhatnak...

Fogamzásgátlótól alakulhatnak ki ezek, ki tapasztalt hasonlót magán (bőv. Lent)?

Figyelt kérdés
Lassan 5 hónapja, hogy abbahagytam a fogamzásgátló szedését. 1. hónapban kezdtek előjönni olyan tünetek, mint pl allergia olyan dolgokra amikre előtte sosem voltam .. pl így nagyon sok samponra is allergiás lettem. Ha pont olyannal mosom meg ami nem jó akkor kipirosodik a fejbőröm kis foltokban. Olyan mint a seborrea. Kicsit viszket, mert száraz a fejbőröm egyébként semmi mellékhatás. Viszont a hajam is ritkult, halánték vonalban kb már alig van. Mondjuk remélem ez inkább ilyen átmeneti és nem marad meg ez az allergiám. Lehet ennek az allergiának a kiváltó oka hogy abbahagytam? Mondjuk megint biztos nem fogom elkezdeni szedni!!
2013. máj. 14. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Simán!


Én teli lettem pattanással, évekig küzdöttem vele, nem tudok tusfürdőt használni, csak natúr kozmetikumokat (mondjuk ezt amúgy is bevezettem volna), mert kirepedezik a bőröm. Egy időben magától is hámlott és viszketett. Szörnyű volt, ültem és vakaróztam...

E mellé a bélrendszeremet is kicsinálta, azóta gluténérzékeny vagyok. Egyébként amióta rájöttem, és diétázom, azóta javult sokat a bőröm, szóval én arra gyanakodnék, hogy neked is a bélrendszerben okozott zavart, és a vitamin és ásványi anyag hiány miatt produkálod a tüneteket.

2013. máj. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló tablettáknak semmi közük a tüneteidhez. Ha lenne ilyen kiváltó tünetek akkor a tájékoztatón jelezni kellene, és akkor is előjött volna amikor szedted. Hajlók arra, hogy az allergiás tünetek a gyengülő immunrendszer eredménye, a hulló haj meg vagy a szervezetben valahol lappangó gyulladás eredménye. (pl: rossz fog)

Ha úgy érzed allergiás lettél akkor érdemes elmenni egy allergia vizsgálatra. Érdemes a hajhullás miatt is orvoshoz menni..

2013. máj. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem igaz, mert azt nem írják rá a tájékoztatóra, hogyha abbahagyod akkor az összezavart hormonrendszered miatt (pl. megemelkedett tesztoszteron szint) rengeteg addicionális problémád lehet, ahogy Nekem is. Főleg, hogy ezeket már nem is vizsgálják, csak szedés alatt fellépő mellékhatásokat. A betegtájékoztatók meg nyilván nem tartalmaznak mindenre kiterjedő hatástanulmányokat. Nem is érdekük.
2013. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bőrgyógyászhoz akarok majd menni, de nagyon sokára kaptam időpontot.

Elmehetek külön is kivizsgáltatni magam vagy mindenképpen kell a háziorvosi beutaló? Nem szeretek oda menni(házidokit váltani meg nem tudok), mert mindig kinevet hogy nincs nekem semmi bajom csak beképzelem.. holott én érzem hogy valami nincs rendben.. Múltkor is csak felírt egy szar kenőcsöt a fejbőrömre és alig nézte meg, ki sem váltottam ..

Pattanás az nálam nem vészes, több sem de kevesebb sincs mint amikor szedtem.

Egyébként van egy rossz fogam, mármint fájni nem fáj de van egy kis duzzanat a fog fölött az ínyemen. Valószínűleg gyökér kezelni kellene a fogat is, erre még várnom kell, mert anyagilag nem tudnám finanszírozni. A körzeti fogdokihoz szintén nem járok, mert párszor már nagyon elrontotta a fogaim. :S

Tavaly ősszel voltam allergia vizsgálaton akkor nem találtak semmit. Lehet megint rászánom magam egyre. :p

2013. máj. 14. 11:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Szóval ezekkel a tünetekkel hova kérjek időpontot? Belgyógyászat? Endokrinológus? Hogy kihagyjam a háziorvost..
2013. máj. 14. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!