Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most beszedjem a gyógyszert...

Most beszedjem a gyógyszert vagy ne?

Figyelt kérdés

Pont egy hete voltam nőgyógyásznál azzal a panasszal, hogy nem vagyok terhes, de mégis nagyon sokat késig a menstruációm. Január óta nem jött meg. Múlthéten felírt egy gyógyszert, aminek Norcolut a neve. Azt mondta, hogy szedjem be 10 napon át és utána rá 2-3 napra megfog jönni. Na én nem tudtam akkor elmenni venni, csak ma szereztem meg és gondotlam holnaptól szedni fogom. Viszont most voltam wc-n és megjött. Most kezdjem el szedni a gyógyszert, mikor megjött, vagy várjam meg míg elmulik?


Ja igen ezután a gyógyszer szedés meg vérvétel után visszakellene mennem és akkor írna fel fogamzásgátlót, hogy beálljon a ciklusom.


Szerintetek? 18/L


2013. ápr. 29. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne kezdd el szedni. A Norcolut csak egy megvonásos vérzést hoz létre, de mivel megjött, már nem kell.

Ha mindenáron fogamzásgátlót akarsz szedni, akkor azt most, a menzesz alatt (1-5. nap között) kellene elkezdeni.

Viszont a fogamzásgátló semmit nem old meg. Hülyeség, hogy beállítja a ciklust. Nem állítja be, hanem kikapcsolja az egyébként szarul működő ciklusodat, és helyette bizonyos időközönként egy megvonásos vérzést okoz azért, mert szünetet hagysz a szedésében.

Ha abbahagyod, ugyanolyan szar lesz a ciklusod, mint most, vagy még rosszabb.

Az okot kellene megkeresni, és azt kezelni, nem fogamzásgátlót írni. Mert ez gyakorlatilag csak a tünetek elfedése, a probléma szőnyeg alá söprése. Aztán majd ha gyereket szeretnél, akkor mászkálhatsz orvostól orvosig, hogy csináljanak már vmit.

Inkább endokrinológushoz menj a bajoddal.

2013. ápr. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. akkor nem szedem be.
2013. ápr. 29. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!