Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rozacea Bőrbetegség és az...

E2010 kérdése:

Rozacea Bőrbetegség és az Elacom leépítése?!

Figyelt kérdés

Figyelem! Ezeket amiket leírtam már elküldtem ide oda, de senki nem hajlandó válaszolni , hátha valaki tud nekem segíteni, esetleg egy erre járó orvos, vagy aki hasonló cipőbe jár vagy jár , és a tapasztalatát meg tudja velem osztani,vagy esetleg segíteni tud!Már olyan vörös,és hámlós, és meg vastagodott az arcomon a bőr,hogy ezt lelkileg már nagyon nehezen viselem!Segítsen már valaki!

Jó napot kívánok kedves Dr- nő ! 35-éves no vagyok. 3-évve ezelőtt hirtelen a semmiből piros pöttyök jelentek meg az arcomon. Elmentem orvoshoz és rozaceát diagnosztizáltak nálam. Nagyon nagyon szomorú lettem, írhatom azt is hogy depresszióba estem.Hisz az én arcom mindig sima , fehér , miteszer mentes volt, és nagyon sokat foglalkoztam mindig az arcommal !!! A szó szoros értelembe imádtam az arcom!!! 2010-januárjában felírtak nekem egy oldatot ,de az marta - csípte kipirosodott tőle még jobban az arcom. Nem értettem mi történik az arcommal, és nem értettem még ezt a borbetegséget sem a rozaceát. Természetesen elküldtek vérvételekre is, nem találtak gyulladást! Sztereoid krémeket sem akartak felirni , de én erősködtem hogy írják fel! Így felírták az arcomra. 3éve financeát alkalmaztam az arcomon, kb. 1évig pedig Elokomot. Tavaly novemberben elmentem borgyógyászhoz , mert elfogyott az Elokomom. A Borgyógyász Dr. nagyon kedves ember volt. Azt mondta hogy az Elokomot le kell építenem , de a beteg kifejezett kérésére felírta nekem. Pluszba még higitott linimentumot is felírt , és azt tanácsolta hogy ezzel kenegessem az arcom , azt is mondta hogy ki fog pirosodni és csípni fog. De az Elacom sűrgős leépítése javasolt ! Egy év alatt többször próbáltam el dobni az Elakomot , leépíteni de sikertelenül ! 2nap után már aludni nem tudtam annyira fájt az arcom, és rettenetesen csúnya lett! Arclemosás végett csak mosdókenőcsöt alkalmaztam ,de vízzel érintkezve nagyon csípett marta az arcom ! Nos , 2012.novembere óta kenegettem az arcom Elacommal és hígitott linementummal, szebb lett az arcom a két szertol, de folyamatosan begyulladt , és kis göböcskék egyike kijött másika elmúlt , persze fehérebb lett az arcom, de semmit nem változott! Nem lett szép mint régebben fehér igazi életteli arcom. És most jön a kétségbeejtő kérdésem : Mivel a doktor Úr azt tanácsolta meg le is írta a papíromra hogy az Elacom sűrgős leépítése ajánlott így én el is kezdtem de hígított linimentum nélkül!Először csak hígított linimentumot használtam csak magába mosdókenőccsel semmi nem történt mart csípet , vörös gyulladt göböcskék az arcom, kivörösödött arcbor , stb... Soha nem csináltam még ilyet hogy 6napig ne kenjem be az arcom sztereoiddal , csak 6nappal vissza menöleg ! Ekkor találtam rá egy Rozaceás betegeknek kifejlesztett készítményekre az interneten, és meg is rendeltem ! A készítmények neve : ISIS PHARMA : 6- Kerek napja használom a az Arclemosójukat , és Ruboril Expert S - krémet tegnap katpam meg és tegnap óta használom , ez Arcvörösödésre és Rozaceás arcpír elleni krém érzékeny bőrre ! Az arclemosójuk az eddig jobban bejött mint az eddig használt mosdókenőcsöm ! Annak örülnék ha kedves Dr-Úr vagy No ismerné ezt a készítményt , fent van az interneten www.gyogypatika.hu . Rozaceás bőrre krémek , ezeket kezdem el használni. A fentiekben leírtam hogy egyszer próbáltam leépíteni az Elacomot sikertelenül ! Ha el kezdtem elhagyni ezek a bortüneteim jelentkeztek : Bőrszárasság , kivörösödés, gyulladt arcbor, . A mostani Elacom leépítése során , ez a borjelenség alakult ki : Borszárasság, cserepes arbőr , vörös egybeálló nagyon kemény arcbor az orcáimon , olyan mintha elestem volna és beütöttem volna az arcom úgy hogy vérzett volna , és most meg gyógyulásnak indult volna ami abban jelentkezik hogy besebesedik a bor felület , és hámlik ezután. Valami ilyesmit érzek. Aludni tudok este ,csak az a baj hogy reggel felkelve tükörbe nézve egy borzalmas látvány fogad, érzéssel egybekötve. Az arcom cserepes , hámlik , annyiban írhatom le hogy fáj , hogy az arcom majdnem egész felülete meg van keményedve , nem szép látvány , és érzem is . De nem csíp , nem ég , csak feszül ! Ha az Isis Pharma Aquaruboril arclemosó oldattal rámegyek hogy az arcom letisztítsam az nagyon kellemes érzés , csak egy pár másodperc után kezd huzodni a bőröm , de nem olyan vészes érzés . Tegnap kezdtem el használni a Ruboril Expert S krémet kellemes csak vörösödik . Igazából én bízom ezekbe a készítményekbe, csak kétségbe vagyok nagyon esve hogy mennyi idő lesz vajon amíg az arcom leszokik az Sztereoidos Elacomról ? És ez természetes folyamat amit most a bőröm átél ! Egyáltalán jó úton haladok hogy az Elacomot elhagyjam ? Vagy nem így kell leépíteni egy sztereoidos készítményt ? öszite szeretnék önökhöz lenni , a taj . kártyám nem érvényes mert 3éve nincs bejelentett munkám , csak takarítok de az nem bejelentett munka ! Így hiába megyek orvoshoz nem állnak velem szóba ! Nagyon nehéz az életem , nagyon !!! :-( Egyedül élek , de ha írhatom boldogan, csak az arcommal küszködök már rég óta! Meg fogadtam magamban amíg nem gyógyul meg az arcom addig nem lesz senkim ! Önökben bízom , bízom abban hogy tudnak nekem a fentiek kérdésére választ adni , hogy folytassam azt hogy nem kenem be az Elacommal az arcom , és használjam az Isis Pharma termékeket . Vagy esetleg az Elacom elhagyásánál jelentkező bortüneteken túl kell esni , és így ilyen állapotba hagyni a bort , stb... Egyáltalán meddig tarthat ez az állapot az arcomnál , egyáltalán nem teszek vele rosszat hogy így építem le, de hát az is igaz hogy a dr . javasolta az azonnali elhagyását ! Kérem segítsenek hogy jó úton haladok -e az Elacom leépítésével, és csak így tovább vagy mi tévő legyek ??? Kérem segítsenek könyörögve kérem !!! Nagyon nagyon várom levelüket , kérem segítsenek !!!



2012. 11.27. A legutolsó diagnozis az arcbőrömről!

2010. Februárja óta észleli az arcon és állon megjelenő, rapidan progrediáló bortüneteit, elszórt erythemás, centrálisan pustulákkal tarkított papullák. Tünetei mellett több alkalommal conjunctivitis is jelentkezett. Tüneteire Advantant és Finaceát, utóbbi időben Elacomot használt. Korábban per os doxycylint is kapott, melyre tünetei nem javultak. Tünetei mellett cikluszavarokat említ. Korábbi hormonpanelben FSH, lH, prolactin, testosteron, ostradiol és progesteron - norm. tartományban. Nogyógyászati UH vizsg- norm statusz : cysták nem voltak láthatóak. St: orcákon, állon és homlok középvonalában nagy számban elszórt 2-6 mm-es erythemás papulák és pustulák . Conjuckiva jelenleg eltérés nélkül, phymatosusság v. nodosus tünet nem látható. Helyenként korábbi tünetek hegei. Vél: rosacea papula- pustulusa. Demodicosis in obs.

Jav: hígitott linimentum használata napi 2x ( több órára fennhagyni ! ) ,illetve emellett a beteg kifejezett kérésére ung. Elovocon 2 napi 1x kezelése felírva, de ennek mielőbbi leépítése javasolt ! Savas panaszokat és refluxot említ, mely panaszait fenntarthatja, emiatt Tbl. Apo- Famotidin 1x40 mg szedése, ill . H. Pílori kilégzési teszt javasolt. DIAGNOZIS megnevezése : Rozacea, k.m.n. Demodicosis in obs. 2012.11.27. Gondoltam leírom önöknek a legutóbbi bőrgyógyászatom során leírt diagnózist hátha így könnyebb lesz válaszolni a kérdésemre hogy ez a mostani állapot a bőrömnél természetes és ne kenjek rá több Elacomot és folytassam tovább és ne adjam fel, és használatom -e ápolás ként az Isis Pharma termékeket vagy sem !? Nagyon nagyon várom a válaszukat kérem segítsenek ! Ja a higított linimentum az nem csinált semmit , nem csípett a bőröm tole ha Elacommal kezeltem de semmit nem változtatott a bőrömön , csak akkor mart de akkor nagyoooon mikor 2nap után magában használtam ! Mi tévő legyek használjam tovább a Isis Pharma termékeket rozaceára, és egyszer a bőröm túl fog lépni az Elacom elhagyásán és a mellékhatások egyszer csak eltűnnek , vagy folytassam tovább az Elacom használatát !!! Kérem szépen könyörgöm segítsenek !!! Üdvözlettel és Tisztelettel : T. E


Kedves Dr- Nő ! Reggel 9óra óta maszirozgattam mostanáig az arcom Isis Pharma S -s krémmel, finoman maszirozgattam be a krémet , közben finoman kezdett hámlani , és egy új bőr keletkezett a kezeim között . Kb. Fél óra pihenést tartottam mert főznöm kellett , és fél óta után kb. el kezdett megint cserepesedni húzódni a bőröm . Az Elacom az igen zsíros sztereoidos krém de gondolom ezt tudja , talán ez lehet a baj ? Miért gondolom azt hogy az jó dolog lehet hogy hámlik , mert folyamatosan újul a bőr ? Vagy nagyon rosszul gondolom ? Nagyon kemény és durva és vörös lett az arcbőröm , miért gondolom azt hogy ilyen finom hámlasztással tisztul gyógyul a bőröm , vagy ez nem így van és nem gondolom jól ? Kérem Kedves Dr- úr írjon nekem könyörgöm segítsenek !!! Egyáltalán a napokba kerülnöm kellene valamilyen fizikai munkát vagy bármit , kérem írjanak ezzel kapcsolatosan is nagyon nagyon nagyon várom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



2013. ápr. 25. 15:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!