Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan gyógyíthatóak a különfé...

Hogyan gyógyíthatóak a különféle fóbiák?

Figyelt kérdés

Én pókfóbiában szenvedek és egyre súlyosabb a helyzet.

Ma például segítenem kellett volna a szüleimnek a nyárikonyhában és körülötte, de tele volt pókkal és pókhálóval az egész. Észrevettem, hogy szorítani kezdett a torkom, erősebb lett a szívdobogásom és sokáig erős bénultság lett rajtam. Legszívesebben sírtam volna, de mozdulni alig mertem, mert féltem, hogy rám esik egy pók.

Mit lehet kezdeni a fóbiákkal? Hogyan gyógyíthatóak? Hallottam olyan terápiáról, hogy a beteget szembesítik a félelmével. Ilyenben őszintén szólva nem szeretnék részt venni, inkább valami beszélgetős, pók mentes dologra gondolnék.

Csak nem tudom hogy hol és hogyan zajlik ezeknek a fóbiáknak a kezelése.


Előre is köszönöm a segítséget!


2009. szept. 10. 15:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Leggyakrabban viselkedésterápiát alkalmaznak, mert önmagában egy barátságos beszélgetés nem old meg semmit. Azért nem olyan drasztikusan kell elképzelni, hogy belépsz a rendelőbe és a nyakadba dobnak egy óriási mérges pókot, hanem lassan, fokozatosan, relaxált állapotban először csak beszélni róla, aztán képeket nézegetni, aztán műanyag pókot fogni, aztán igazi pókot nézni terráriumban, aztán igazi pókkal egy szobában lenni. Nem kell csókolgatni a végén se, és abban a tempóban lehet haladni, ahogy az a pacensnek megfelel. Keress egy fóbiákban járatos pszichológust vagy pszichiátert, persze, nincs ingyen.
2009. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!