Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Másodjára használok Nuvaringet...

Másodjára használok Nuvaringet. Amikor először helyeztem fel 7 napot kellett várni a védettséghez. Most azonnal véd?

Figyelt kérdés

2013. febr. 5. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy másodjára?

Felraktad az elsőt, fenn volt 3 hétig, levetted, eltelt egy hét, és újra fel kell raknod a másodikat? Ha igen, és időben felrakod (tehát ugyanabban az időpontban, mikor levetted), akkor azonnal véd. Ha már 3 óra csúszással rakod föl, akkor csökkenhet a védettség, ez van a betegtájékoztatóban:

Pontosan az egyhetes időszak letelte után kezdje el az új gyűrű használatát (ismét ugyanazon a napon, nagyjából ugyanabban az időben) akkor is, ha a vérzés nem szűnt meg. Ha az új gyűrűt több mint 3 órával később helyezi fel, csökkenhet a terhesség megelőzésének hatékonysága.


Ha a kérdést úgy érted, hogy használtál régebben, eltelt több idő- vagy akár 3 órával később van, mint ahogy levetted az előzőt egy hete, akkor (ismét a betegtájékoztató):

Ha a gyűrűmentes időszak hosszabb volt, mint 7 nap, helyezzen fel új gyűrűt, amint eszébe jut! Ha a következő 7 nap során nemi életet él, alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert (például óvszert)!

2013. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az első variációra értettem. Bocsánat, ezt nem írtam le. Köszönöm a gyors és kielégítő választ!
2013. febr. 5. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!