Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Masok is rosszul voltak...

Masok is rosszul voltak Bromocriptin gyogyszer szedese alatt?

Figyelt kérdés

A nogyogyaszom felirt napi 2x1 szemet,3 napja szedem,de annyira nem erzem jol magam,etvagytalansag,szedules,fefajas kornyekez..Nekem nem mondta,hogy eloszor csak fel szemmel kezdem vagy ilyesmi,egybol ilyen 2x1 egesz szemet.

Sajnos nekem eleg magas a prolaktin szintem.A normalis 1.2-19 ng/ml de sajnos nekem a legutobbi vizsgalat utan 55.94ng/ml

4 dobozzal irt fel nekem az orvosom,es 1 dobozba van 40 szem.en ezt sokkalom..

Illetve a mellekhatasok nem fognak csillapodni?Mit tegyek,hogy jobban erezzem magam?

Valaszaitoakt elore is koszonom.



2013. febr. 2. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem mulik el kb 2 hét után akkor menj orvoshoz és kérj másikat iylenkor a norprolac-ot szoktak felírni. De a legtöbb esetben hozzá szokik az ember a bromohoz.

Sajnos sok orvos elfelejti mondani hogy fokozatosan kelle lekezdeni, nekem azt is mondták hogy hétvégén kezdjem, ne legyek egyedül az első pár nap és nem is vezethettem az első 3-4 napon. Én a harmadik nap reggelén el is ájultam egy pillanatig. Én csak este szedtem egyet mivel akkor éjazsaka kevésbé érzi az ember a mellékhatásokat. MRI-re nem küldtek el? Jóval magasabb értéknél szoktak hogy van-e mikroadenóma. Még érdemes lenne elmenned egy inzulin terhelésre is mert gyakran a PCOS követekezményeként emelkedett az inzulin.

Szerintem nyugodtan csökkenteheted egyenlőre az adagot hogy ne legyél ennyire rosszul. Pár hét alatt szoktasd hozzá a szervezetedet. Eleinte csak este vegyél be felet aztán pár nap mulva egészet, utána reggel felet este egészet aztán végül a napi 2. Ha nem javul 1 hónap alatt menj vissza hogy valamit variáljon az orvos mert ezt igy nem birod.

2013. febr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem az endrokinológus azt javasolta, hogy napi féllel kell kezdeni, este bevenni, így átalszom a mellékhatást. 3-4 nap után emeltem fel napi 1-re. Fokozatosan kell emelni, amivel a nőgyógyászok nem foglalkoznak.
2013. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem szerencsére a nőgyógyász mondta a fogozatosságot. viszont egy másik gyógyszernél az endokrinológus nem mondta:( Szóval ez ember függő nem szakterület függő.
2013. febr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

mostmar szerencsere megszokta a szervezetem a gyogyszert.A heten megyek vissza a nogyogyaszhoz,remelem nem kell meg 2 tobozzal beszedjek.Mar 2 dobozzal beszedtem..

Az lenne a kerdesem meg,hogy miutan helyreallt ez a szint volt ra pelda,hogy idovel csak megnott?(nem szoptataskorra ertem,mert akkor tudom,hogy eleve magasabb..)

2013. febr. 20. 14:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos gyakran újra romlik jra. Nekem anno azt mondták amíg nem jön a baba addig ke szedni! -
2013. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Es tenyleg igy volt?kell/kellett szedjed addig mig nem jon a baba?

Igaza van anyumnak,regen nem volt ilyesmi..es megis szulettek gyerekek..most meg minden baj van..

Remelem miutan beszedtem ezt a gyogyszet helyreall es lehet kisbabam :)

En attol tartok,hogy nem lehet majd kisbabam...

2013. febr. 24. 12:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egy terheléses inzulin részvételt csináltatott mert gyakran a Pcos mellékhatása az emelkedett prolaktin! Nálam is így volt. Gyereke ma azért már 99,9%-ban azért lesz csak vankinek több idő és kell segítség, de ebben nincs semmi szégyen! Gyakori ez sajnos manapság és felesleges ezen gondolkozni hogy bezzeg régen... Akkor is voltak igenis olyanok akiknek nem lett gyereke, viszont a mai orvostudomány mellett szerencsére szinte mindenkinek lehet! Régen meg hány olyan dolog volt ami komoly gondot okozott ma meg simán, megoldható, gyogyitható!
2013. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De az a furcsa,hogy manapsag minden 2. nonek ez a problemaja.. nem ertem,ez azert mar tulzas,legalabbis szerintem.Jo,a mai vilagban szerencsere az orvostudomany elegge fejlett es tenyleg sok olyan betegseget meggyogyitanak,amiket regen nem tudtak.Remelem a gyogyszer befejezese utan minden rendben lesz.

Koszonom szepen a tanacsaidat :)

2013. febr. 24. 16:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos igen angyon gyakori. De persze nem mindenkinek van ez. Viszont rengeteg nőnek fölöslegesen vannak lombikok mire kiderül hogy hopp ott a baj, aztán ha az kezelve van rögötn jön a baba. Sokaknak van de be is bizonyosodik hogy az volt a baj.
2013. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!