Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Diane 35 - Halálos?!

Diane 35 - Halálos?!

Figyelt kérdés

Na ne! Én most olvastam ezt a bejegyzést Szerintetek igaz ez? Mert sztem elég sokan szednek ilyen gyógyszert?!Beleértve engem is :S!


[link]



2013. jan. 29. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
MINDEN hormonálus fogamzásgátlónak lehet ilyen mellékhatása (a betegtájékoztatóban fel is van tüntetve), de ilyen a legtöbbször akkor fordulhat elö, ha elözetesen nem vizsgálják meg a nöt, nem szabályszerüen szedi és a tünetek (fájdalom) fellépésekor nem megy orvoshoz, hanem barátnötöl vagy itt akar valamiféle tanácsot kapni.
2013. jan. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Már bocs, de ebben mégis mi az újdonság?

Az összes olyan készítmény, ami ösztrogént tartalmaz (tehát az ÖSSZES kombinált fogamzásgátló) növeli a trombózis esélyét, amibe köztudottan bele lehet halni.

Még a betegtájékoztató is felhívja a figyelmet erre.

2013. jan. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Bármelyik fogamzásgátlóba bele is lehet halni, mivel trombózisképző hatása lehet a szervezetben. Ezt csak az nem tudja, aki nem olvassa végig a betegtájékoztatót...

Az más tészta, hogy felelőtlenül írják fel az orvosok, és közel sem annyi embernek kéne ezt szednie mint fogamzásgátló, és rendes és lapos vérvizsgálatnak kéne megelőzni. De nehogy azt hidd, hogy ez csak ennél fordulhat elő.

2013. jan. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg is vizsgal az orvos,minden szervezetre maskepp hat a tabletta,es valaki jobban birja masik nem.Nem neztem meg mit tartalmaz a Diane,de hallottam,es sok esetet tudok,be is linkelem(nemet),azok a tabl. a legveszelyesebbek amik drospirenon-t tartalmaznak.Bal oldalt latod a kepeket es eseteket.

[link]

2013. jan. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik fogamzás gátló szedése megemeli a trombózis kialakulásának a lehetőségét, nem csak a Diane.

Pláne, ha a nő dohányzik mellette, akkor meg tízszereződik a mélyvénás trombózis kialakulásának a kockázata és ha onnan leszakad a vérrög, akkor azt ki tudja hol áll meg / okozhat tüdő embóliát, agyi infarktust stb/.

Éppen ezért, akinek volt már trombózisa annak nem írható fel fogamzásgátló. Akkor sem javasolt, ha a családban vérszerinti rokonságban előfordult trombózis illetve fokozott véralvadásra hajlamos.

Minden fogamzásgátló használati utasításába ezt a tényt, hogy vérrög képződésre hajlamosít bele kell írni.

2013. jan. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Ez így van sajnos..A hormongyógyszerekkel vigyázni kell,ha lehet,nem érdemes elkezdeni szedni..

Nem vagyok egy elvetemült öko,bio fan,de ebben egyetértek velük:

[link]


Sajnos én is szedtem pár évvel ezelőtt hormon gyógyszert,kb.2 év volt mire utána helyre tettem magam(20 nap gyógyszer után)...

2013. jan. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt a tájékoztató egyébként:

"Mi az a trombózis?

Trombózisban a vér kórosan fokozott alvadékonysága miatt vérrögök keletkeznek:

a végtagok ereiben (mélyvénás trombózis

ha tüdő érrendszerében (tüdőembólia),

a koszorúerekben (szívroham),

vagy más szervek érrendszerében.

Mit okozhat trombózis?

A vénákban fokozatosan növekedő vérrög elszabadulhat, tovasodródhat, és elzárhatja az ereket. A mélyvénás trombózis ritka betegség fogamzásgátlót szedőkön, ill. nem szedőkön egyaránt előfordulhat. A vénás tromboembólia kockázata a kombinált orális fogamzásgátló tabletta használatának első évében a legnagyobb. Olykor a terhesség ideje alatt alakul ki trombózis. A hormonális fogamzásgátlókat szedő nőknél valamivel nagyobb a trombózis kockázata a gyógyszert nem szedőkénél, azonban kisebb a terhesség ideje alatt fenyegető kockázatnál.

Rendkívül ritkán a szív koszorúereiben, vagy az agyi erekben is képződhetnek vérrögök, ekkor szívroham, ill. "szélütés" következik be. Ritkaságszámba megy a máj, a tápcsatorna, a vese, vagy a szem ereinek rögösödése.

Szórványos esetekben súlyos, maradandó károsodást, sőt halált is okozhat a trombózis.

A trombózis kockázatát a következő esetek növelik:

Idősödő kor.

Dohányzás.

- Ennek megfelelően, ha a fogamzásgátló használata mellett dönt, abba kell hagynia a dohányzást - különösen fontos ezt megtennie, ha már elmúlt 35 éves.

Családi hajlam

Elhízás

Egyes szívbetegségek

Migrén

Magas vérnyomás.

- Ha a fogamzásgátló alkalmazásának ideje alatt betegszik meg hipertóniában (magasvérnyomás-betegségben) előfordulhat, hogy abba kell hagynia a készítmény szedését.

Műtét, vagy tartós mozgáskorlátozottság (pl. a végtagok gipszrögzítése, vagy sínezése).

Fogamzásgátló szedése.

- Épp ezért, ha Ön kórházi kezelés, vagy műtét előtt áll, feltétlenül közölje orvosával, hogy fogamzásgátlót szed. Lehetséges, hogy az orvos azt javasolja, néhány héttel a tervezett műtét, vagy a tartós ágyhoz kötöttséggel járó kezelés előtt hagyja abba a gyógyszer szedését. Gyógyulása után, ha már semmi sem korlátozza fizikai aktivitását, úgyszintén orvosa dönti el, mikor kezdheti újra a fogamzásgátló szedését.

Minden bizonnyal trombózis kialakulását jelző panaszok és tünetek észlelésekor hagyja abba a gyógyszer szedését és haladéktalanul kérje orvosa tanácsát."

Nem véletlen adják ám mellé, nem ártana elolvasni. És akkor nem lepődne meg az ember, mikor ilyeneket olvas...

2013. jan. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!