Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S. tanácsra van szüksége...

S. O. S. tanácsra van szükségem! Tampon vagy betét a jobb, kényelmesebb?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok most menstruálok először és nem tudom,hogy tampont vagy betétet használjak.A betét néha kényelmetlen,főleg ha elcsúszik...a tamponról pedig mindenki jókat mond,csak nem merem "feldugni" úgymond,pedig én inkább tampot használnék,csak félek!!segítsetek légyszi,mit csináljak,hogy ne "féljek" a tampontól??

Negatív kommenteket nem kérek,köszii!



2013. jan. 26. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
A betét egészségesebb!
2013. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Én 29 vagyok és már jó ideje nem szűz, de tampont sosem használnék. Ekkora vérmennyiség mellett számomra bőven megfelel a betét. amikor szűz voltam, akkor pláne nem próbálkoztam volna vele. milyen már az, hogy egy tampon veszi el a szüzességed? :D
2013. jan. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
12 évesen nekem is kényelmetlen volt a betét, akkor még új ez az egész menszesz-dolog, hozzá kell szoknod. Először persze, hogy szokatlan és kényelmetlen a betét. Én pár hónap után próbáltam először a tampont, bele van írva a használati tájékoztatóba, hogyan kell feldugni és mi a teendő, ha esetleg elszakad a cérnája, amikor kihúzod. Semmitől nem kell félned, több millió nő használja. Nekem nem vált be, nem bírom, undorodom tőle, hogy a véres hüvelyembe kell dugdosnom, meg onnan kihúznom. A betét nekem kényelmesebb. Néha elcsúszik, az igaz, de a tampon meg megtelhet és átázhat, ez van. Olyan fehérneműt kell használni, amit nem sajnálsz, ha összekenődik és nem jön ki rendesen. Nekem vannak külön mensibugyijaim, meg az első pár napon még ráhúzok egy másik bugyit is arra, amiben a betét van, de nem rendes franciabugyit, hanem olyat, aminek van egy icipici szára, mintha egy nagyon-nagyon rövid nadrág lenne. Nem tudom a nevét, de biztos láttál már ilyen bugyit. Így kevésbé mozdul el a betét.
2013. jan. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Ha félsz a tampontól, akkor használj betétet.

Második, 29 éves létedre elég buta vagy ha nem tudod mi a szüzesség elvesztése.

2013. jan. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 female_superiority ***** válasza:

Tampon vs. betét?

Igen a Nők örök kérdése... :-)

Én ha egész nap itthon vagyok, akkor betétet használok. Aludni szintén betéttel szoktam. Ha megyek valahová, a közelbe (boltba például) szintén betéttel. Sportolni, szórakozni (főleg ha táncos dolog) tamponnal. A munka változó. A munkám 60%-a irodai, 40% utazás (több száz kilométer naponta, kocsival). Az irodában tampon, mert nagyon kulturált Női Vécénk van, jó kézmosási lehetőséggel. Ha utazok valahová betét (kitudja, milyen körülmények között kell cserélnem és azért a puncimba nem nyúlnék BÁRMILYEN kézzel, némelyik autópálya vécében a betétcserét se szívesen csinálom). Nagy utazáson (repülővel például) tamponozok.

Szerintem találd meg az egyensúlyt!

Remélem segítettem! :-)

31/N

2013. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyelőre maradja betétnél,1-2 év múlva már használhatsz tampont.
2013. jan. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2013. febr. 9. 13:55
 8/8 Sudribunkó válasza:
Én egyszer próbáltam a tampont, de nem vált be :( 30/F
2013. jún. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!