Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inzulinrezisztencia gyanúval...

Inzulinrezisztencia gyanúval kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Ha a háziorvosnak elmondom, hogy erre gyanakszom, ő el fog küldeni a megfelelő szakorvoshoz? És a megfelelő vizsgálatokra?

Az a helyzet, hogy kicsit félek hogy le fog hurrogni vagy kinevetni, hogy magamnak állítok fel diagnózist és már úgy megyek oda, hogy szerintem ez a bajom, és szeretném ha kivizsgálnának...


2013. jan. 25. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is laborba fog küldnei éhgyomri cukorszint mérésre.És abból kiderül,hogy hova tovább.

De ezt miből gondolod??

2013. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Onnan, hogy már előfordult velem hasonló. Igaz nem nála, hanem egy másik dokinál. De belőle is kinézem...

És azt a terheléses cukorteszt nevű vizsgálatot csak az éhgyomri után végzik el?

Közben kitöltöttem egy erre vonatkozó tesztet is... Ami szerint /tünetek, életmód, stb. alapján/ szintén nagyon valószínű, hogy ez a bajom. És ha idejében felismerik, nagyon jól kezelhető. Nekem nem lehet még olyan régóta, mert 27 éves vagyok. De komolyan félek, hogy ki fognak röhögni a rendelőben ha odaállítok azzal, hogy szeretnék elmenni egy ilyen terheléses vércukorteszt vizsgálatra...Mert nyilván "okoskodom." :(

2013. jan. 25. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nemrég voltam ezzel a háziorvosomnál, velem kedves volt, meg megértő. De háziorvos nem adhat erre beutalót, legalábbis nálunk nem fogadják el, mert drága vizsgálat. Nőgyógyász tud mindenképpen felírni, ha azt akarod hogy komolyan vegyenek akkor menj el egy magánrendelésre és mond el a panaszaidat.
2013. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Magándoki... Jó is lenne úgy állni anyagilag. De azért köszönöm a választ.
2013. jan. 25. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!