Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megjött már nyáron, de még...

Megjött már nyáron, de még mindig nem merem elmondani, egyszerűen félek az egésztől. Betétet nem akarok használni, de a tampon, szerintetek? Anyum még nem tudja, de ha elmondom, szerintetek engedni fogja? Annyira félek! 12/L

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Ne félj ez a kamaszodással jár.

a tampont neked még nem ajánlott használni..

2013. jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem is értem, hogy ezt hogy lehet eltitkolni. Szerintem még nem kéne tampont használnod, de te tudod. Szerintem anyukád sem fogja díjazni az ötletet, de azt sem, hogy nem mondtad el neki... ne félj tőle amúgy, meg fog érteni, ő is volt ilyen helyzetben.
2013. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Ne félj elmondani Anyukádnak, hiszen ő is nő és menstruál! Ez a világ legtermészetesebb dolga! Egyébként mivel Anyukád adja pénzt a betétre, így kötelességed őszintének lenni hozzá!!!
2013. jan. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
mi a bajod a betéttel? amugy a sok szűz lány nem is tud használni tampont amig szűz. na meg pl éjszakára nem is ajánlatos tampont használni. na meg nagy butaság titkolózni.
2013. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

neki is megjött egyszer nem?! ha nem menstruálna,akkor nem lennél itt!

miért? miért kell parázni?! a világ legtermészetesebb dolga,fogjátok már fel!

és mitől félsz kislány? ha elmondod hogy már megjött akkor elküld büntibe vagy elveri a hátsód? esetleg lekever egy pofont? MITŐL FÉLSZ?!! elküld nevelőbe vagy kizár a házból??

egyszerűen nem tudom felfogni! és eddig mit használtál,újságpapírt,falevelet? ha anyud csomagjaiból csentél,akkor szerintem az elég feltűnő! és anyud nem jött rá,hogy egyre kevesebb van a készletből?! tényleg érthetetlen...

ja és csak úgy szólok,hogy mivel egyből nem mondtad el neki,ezért azt fogja gondolni hogy rossz anya és nem bízol meg benne pedig ő is menstruál!

szerinted ez az egész hogy fog neki esni? úristen,előre sajnálom....

2013. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Az én anyám se tudta, hogy menstruálok, csak évekkel később, de én is rettegtem, mikor először megjött. Ezért nem a kérdezőt kellene hibáztatni, valószínűleg nem olyan jó ott sem a kommunikáció, ha nem meri elmondani...


Szerintem sem túl szerencsés ötlet tamponnal kezdeni, de a azt mondod neki, hogy szeretnéd kipróbálni, melyik kényelmesebb, melyik jön be inkább, akkor csak nem fog lebaltázni. (Megjegyezném, én is elég hamar átálltam a tamponra, mert az első napokon anynira véreztem, hgoy sokszor átázás lett a vége...)

2013. jan. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 female_superiority ***** válasza:
49%

Az első pár alkalommal betétezz, hogy szokd meg az érzést, van valami "somag" a lábad között! Bármikor kerülhetsz olyan szituációba, hogy tampon helyett betétet KELL hazsnálnod, fordítva nemigen.

Egyébként a tamponnak is vannak előnyei (sport például) én mindkettőt használom, de szerintem várj még pár alkalmat. Ha már nem feltűnő, nem kattog rajta az agyad, hogy "van valami a bugyimban", ritkábban nézed meg (1-2 óra) és rutinmozdulatokkal cseréled (ehhez kábé három-négy alkalom kell), utána állj neki kísérletezni a tamponnal!

Megértelek, hogy nem akarod elmondani. Az én anyám volt a nőietlenség mintapéldánya, például a barátnőimtől tudtam meg, mi az a menstruáció. De feltaláltam magam. Nem is kérdezte sose, megjött-e már, intéztem magamnak! :-)

31/N

2013. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Használj nyugodtan tampont, ha azt jobban szereted, viszont felrakás előtt és után is mosd meg szappannal a kezed! Ez fontos, ahogy az is hogy gyakran cseréld. Nem szabad bent felejteni.

Igaz én két évvel idősebb voltam nálad mikor megjött, de én az elejétől tampont használok. Persze kipróbáltam a betétet is, de úgy szörnyen éreztem magam.

Meg neked ez nem az első, hanem már fél éve menstruálsz, így remélhetően a többi válaszoló sem fog megkövezni engem.

Anyud mit használ? Ha tampont, akkor szerintem érvelhetsz azzal, hogy a betétet nem szereted, mert kényelmetlen, a tampont pedig nem is érezni. Meg nyugtasd meg arról, hogy rendesen használnád ld kézmosás, gyakori csere.

Majd mesélsz, hogy mi volt?

2013. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!