Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet ilyen mennyiségű édesség...

Lehet ilyen mennyiségű édességtől cukorbeteg az ember?

Figyelt kérdés
Lehet buta a kérdés,de érdekel! Naponta előfordul,hogy megeszek 2 zacskó szaloncukrot is.Töménytelen mennyiségű sütit és csokit bírok megenni. Ehhez képest 170cm-hez vagyok 53 kiló. És ez évek óta így van. Egészséges vagyok ,semmi problémám,se a pajzsmirigyemmel,se semmivel és szerencsés is vagyok,mert a fogaim is teljesen egészségesek (ápolom is szigorúan őket). De érdekel,hogy ennyi édességtől alakulhat-e ki cukorbetegség?
2013. jan. 15. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
valaki szerint igen. én úgy tanultam a suliban(klinikum órán), hogy nem alakul ki szimplán cukorevéstől diabétesz. ehhez azért több tényező is kell pl hajlam(családi halmozódás), nem megfelelő életmód, alma-típusú elhízás. azért nem árt vigyázni, mert a sok cukor ezen kívül sokmindennek az oka
2013. jan. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért még nem egyenes út oda, csak egy kockázati tényező. Ugyanígy, mint nem minden dohányos fog tüdőrákot kapni.

Inkább az elhízás veszélye fenyeget(ne), de nem vagy hízékony.

2013. jan. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 2-es típusú diabétesz bizony kialakulhat a hasnyálmirigy kifáradásától! A hasnyálmirigy kifáradásához vezet a mértéktelen édesség evés. Genetikai hajlam is kell persze, de azt az ember csak genetikai vizsgálattal tudja meg.
2013. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A 2-es típusú diabetes mellitust (más néven nem inzulinfüggő diabétesz)[18] az izolált szénhidrátok fogyasztása (cukor, fehér liszt stb.) a magas glikémiás index (GI)[19] miatt okozza. Minél magasabb a glikémiás indexe a szénhidrátnak, annál gyorsabban szívódik fel és jut a vérbe, és annál nagyobb inzulintermelésre serkenti a szervezetet.


Az éveken át tartósan magas inzulinszint, pontosabban étkezésenként egy-egy hatalmas inzulinhullám miatt a sejtek védekezni kezdenek a beléjük pumpált túl sok cukor ellen, és kialakul az inzulinrezisztencia, vagyis a sejtek ellenállnak az inzulinnak a sejthártya cukortranszportját[20] fokozó hatásainak. Ám mivel az agy érzékeli, hogy a vérben ott a sok cukor, utasítja a hasnyálmirigyet, hogy még több inzulint termeljen, a sejtek viszont egyre jobban ellenállnak. Egy ponton azonban a hasnyálmirigy feladja a küzdelmet, és a tartósan magas vércukorszintnek vakság, lábamputáció, érelmeszesedés, infarktus és impotencia lehet a következménye."

2013. jan. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!