Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek cisztával műtötték...

Petefészek cisztával műtötték valamelyikőtöket?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném, ha segítenétek, és válaszolnátok. Tapasztalatok, jó tanácsok, vélemények...


Milyen volt a műtét után az ébredés. Minden ami ezzel kapcsolatos és megosztható, akkor írjátok meg nekem, akár privát üzenetben is.


Hány centis volt a ciszta? Mikor ajánlott a műtét?


Az enyém 3 centis. Nagyon félek a műtéttől... Szerintetek elfogadjam az orvos tanácsát, hogy műtsük meg? Szúró fájdalmat csak a menses közeledtével okoz, illetve alatta. Korom 49 év.


Köszönettel...



2013. jan. 5. 17:08
 1/9 anonim válasza:

A hugomnak volt petefészek cisztája. 8 évesen fedezték fel, akkor kb mogyorónyi nagyságú volt. Az orvos azt javasolta (Debrecenben), hogy várjunk vele hátha felszívódik magától. Sajnos ez nem történt meg, sőt még nagyobb lett. 10 évesen annyira begörcsölt a hasa, hogy egyből mentünk a legközelebbi korházba (Eger) ott azt mondták, hogy mandulagyulladás és ki akarták venni a manduláját másnap reggel. Anyum elmondta, hogy szerinte az nem a mandulája lesz és csak úgy szállították át debrecenbe, hogy hazudnia kellett. Ha akkor nem műtik meg akkor már nem élne. Sajnos ki kellett venni az egyik petefészkének a 85%-át, ugyanis már nem tudták volna megmenteni. Az kimaradt, hogy a ciszta szétdurrant(akkor már diónyi volt) és ez okozta a galibát.

A műtét után sokáig húzodott a sebe és megerlöltető dolgokat nem csinálhatott. Azóta eltelt 3 év és minden rendben, kivéve, hogy azóta felszedett 25-30 kilót.

Én azt javaslom, hogy mindenképpen műtesse meg.

2013. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a gyors és részletes válaszodat!


Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok a húgodnak!

2013. jan. 5. 18:51
 3/9 anonim válasza:

A felgyógyulás már meg van, csak sajnos a későbbi családalapítás kérdéses...

Kitartás az elkövetkezendőkhöz, higgye el jobb túlesni az efféle dolgokon.

2013. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Általában akkor szokták műteni, ha nagy ill. ha meg van csavarodva esetleg folyamatos, nem múló fájdalmakat okoz. Szerintem a szakorvos tanácsát fogadd meg ! A műtétről annyit tudok, hogy 3 ponton megszúrnak és úgy leeresztik. Nekem szerencsére nem kellett műteni.. Az előző hozzászólásban nem is értem, hogy miért egerbe vitték a hugodat, vagy akkor már miért nem csinálták meg ott.
2013. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Engem is műtöttek petefészek cisztával (22 éves vagyok). 4 cm-es volt, és már évek óta megvolt, mire műtétre került a sor. Először csak meg nem repedt tüszőnek gondolták, 1,5 évig szedtem rá fogamzásgátlót. Véletlenül derült csak ki, hogy még mindig változatlanul ott van. Ekkor kaptam 2x gyógyszeres kúrát, de akkor sem múlt el. Egyébként nekem azt mondták, hogy 5 cm fölött mindenképpen műtenek, alatt viszont a kezelőorvos dönti el, de szerintem nem érdemes halogatni.

A műtét maga úgy zajlik, hogy köldöknél és az alhason bal és jobb oldalon ejtenek összesen 3 db 1-2 cm-es vágást és azon keresztül távolítják el a cisztát. Az ébredés szerintem bármilyen műtét után kellemetlen, fáradtnak és erőtlennek éreztem én is magam, fájdalmaim viszont egyáltalán nem voltak. Ami kifejezetten kellemetlen volt, az az, hogy a műtét közben felfújják a hasüreget gázzal, aminek egy része a műtét után bent marad. Persze idővel (pár nap) távozik a szervezetből, de a műtét után 1-2 napig ülve/állva kellemetlen szúró fájdalmat tud okozni a mellkasban. A beavatkozással együtt jár egyébként a teljes leborotválás, katéter a műtét közben és után, beöntés vagy hashajtó a műtét előtt.

Azt hiszem minden fontosat leírtam. Egyébként tényleg nem nagy beavatkozás, szerdán reggel műtöttek, pénteken reggel már mehettem is haza. 2 héttel a műtét után már olyan voltam, mint új koromban.

2013. jan. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
10 évvel ezelőtt szintén átestem a petefészek ciszta okozta kellemetlenségen. Akkoriban 12 voltam . Tisztán emlékszem, hogy aznap töri dogát irtunk a suliba, persze én nem tanultam. Mint a legtöbb gyerek elő álltam egy mű rosszulléttel. Elküldtek orvoshoz persze én vigyorogtam magamba. Az orvos felfektetett és elkezdte nyomogatni a hasam. Na ekkor derült ki, hogy valami tényleg nem stimmel. Tovább küldtek de először csak vakbél gyanúra gondoltak aztán megint tovább küldtek. Ultrahangos vizsgálaton jöttek rá, hogy nagy baj van. A vizsgálat kimutatta, hogy 8 cm-es cisztám van és utolsó perces állapotban van. Volt rohanás az orvosok közt. Bementem 14 órakor és 17 órakor már a műtőbe toltak be. Mikor felébredtem az valami szörnyű érzés volt . Emlékszem, hogy nem hagytak pihenni ,lábra állítottak, hogy megmosdatnak. Iszonyatosan húzódott fájt a vágás. Felfújtak gázzal ,ha megmozdultam kellemetlenül éreztem magam,ahogy távozott a gáz.Egy hétig tartottak bent. 3 pici lyukat vágtak és ma már nem is látszik semmi. Azóta kialakult mégegyszer de felszívódott nem okozott gondot. Írtak fogamzásgátlót de annyit híztam inkább abba hagytam... Ezt a dolgot nem szabad halogatni, ha baj van orvoshoz kell menni.
2013. jan. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt hitték,hogy petefészek cisztám van,később kiderült,hogy a petefészkemre ránőtt egy jóindulatú daganat.

A műtét utáni ébredés átlagos volt,mint minden altatásos műtét után.Kótyagos voltam,meg az ébredés utáni pár órából nem emlékszem mindenre,a családom mesélte el később, hogy miről beszélgettem velük.5x6cm-es volt a cisztám,muszáj volt műteni,mert ez egy tömör dolog volt,nem szívódik fel magától az biztos :)

Nekem azt mondták,hogy érdemes pár hónapot várni a cisztáknál,hátha magától elmúlik és ha nem,akkor műteni kell.Laparoszkópiával csinálták,alig látszanak és nagyon picik a hegek (októberben műtöttek),összesen 2 éjszakát kellett bent feküdnöm,utána kb 1-2 hét alatt teljesen felgyógyultam,miután a varratokat is kiszedték.Szerintem ha az orvosod javasolja mindenképp műttesd meg,tényleg nem annyira szörnyű a műtét és az azt követő időszak mint amilyennek képzeltem.

22/L

2013. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy a hasüregemet nekem is feltöltötték gázzal,utána néhány napig püffedt volt a hasam de fájdalmam nem volt,ez a gáz természetes úton távozott később.Katétert kaptam,meg egy drain csövet bevezettek, hogy a hasüregből távozzon a folyadék,ezeket kb 1 nap múlva ki is vették.Beöntést vagy hashajtót én nem kaptam, viszont nem ehettem a műtét előtti 24 órában és nem ihattam az előtte lévő 12 órában.Így a cső után maradt lyukkal és a laparoszkópia helyeivel együtt 4 apró vágás/seb van a hasfalamon.Kicsit nehézkes a műtét utáni néhány napban a felkelés,mert fájnak,húzódnak a sebek minden felüléskor,ez kellemetlen,de elviselhető.


utolsó válaszoló

2013. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, hogy ennyien, ilyen részletesen és kedvesen válaszoltatok. Jó egészséget kívánok Nektek és minden jót! :)
2013. febr. 21. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!