Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Súlytöbblet okozhat menstruáci...

Súlytöbblet okozhat menstruációs problémákat?

Figyelt kérdés
A kérdésem elég nehéz, az uncsitesómról van szó. A drágámnak két hete nem jött meg a havija.34 éves, aktív szexuális életet él a férjével! Elvileg ezzel a "kenőcs módszerrel" védekeznek (nem tudom, pontosan, spermaölő krém vagy mi ez, sajnos én ebben nem vagyok nagyon járatos).5 tesztet próbált már, de mind negatív lett neki! El kell sajna mondjam, hogy az uncsitesókám eléggé túlsúlyos, amikor utoljára találkoztam vele,122 kg volt, most a táppénze alatt felszedett még 5 kg-t! Lehetséges, hogy a súlytöbblet okozza ezt a menstruációs problémát, vagy lehet esetleg egyéb oka is? (írja ezt egy 62 kg-s 36 éves ő, aki igazán imádja a súlytöbblettel rendelkező uncsitesóját

2012. nov. 15. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, a ciklusnak sem a kórosan alacsony, sem a kórosan magas testsúly nem kedvez.

De persze lehet más oka is.

2012. nov. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ezt találtam:

"A menstruáció túlsúly esetében is késhet


A nagy mennyiségű zsírszövet endokrin szervként funkcionálhat, kihatással van a női neki hormonok működésére, elhízás esetén is gyakran előfordul vérzészavar."

[link]

2012. nov. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úristen, ez nagyon veszélyes! Mármint rövid időn belül ennyit felszedni! Szerintem próbálj a lelkére beszélni és vidd el endokrinológushoz, mert sem ez a +5, sem az alap 122 kg nem normális (annak ellenére, hogy semmi bajom a túlsúlyos emberekkel!!!). Itt komoly hormonzavar is lehet a háttérben és pá éven belül cukorbeteg is lehet, ha így folytatja (főleg ha van rá hajlam is).

Próbáld meggyőzni, hogy ez nem játék és ezt nem lehet elintézni pár negatív teszttel, meg azzal, hogy "hát igen, sajna késik, megvárom, hátha meglátogat...". :/

Sok sikert Nektek!

2012. nov. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi nektek,én is erre gondoltam!!Nem gondolom,hogy bármelyikőtök rossz szándékkal ír,így egyáltalán nem vettem semmit sértőnek!!Nekem is van nem egy túlsúlyos ismerősöm,barátom(a sógorom pl.közel 160 kg)!!Engem sem esztétikailag zavar,hogy ők ilyenek,bár az unokatesómnak a versenysúlya annyi volt leányként.mint amennyi most én vagyok!Nagyon sajnálom őket,mert borzasztó nehéz lehet lelkileg nekivágni egy életmódváltásnak!Én,mint írtam,"csak" 62 kg vagyok,de az én normál súlyom 55-56 kg,kb úgy érzem magam a 162 cm-hez viszonyítva,nekem ugyan csak 6-7 kg feleslegem van,de még nekem is nehéz elfogadni a testem változásait,tehát átérzem az ő problémájukat!!A menziproblémát amúgy nem veszi komolytalanul,elment nődokihoz,ahol elzavarták,mert nem volt időpontja(mindezt 3,5 óra várakozás után)!Most vár a másik doki hétfői időpontjára!Ő még mindig abban hisz,hogy lehet,mégis terhes..és ez feldobja őt,mert az anyósáék is nagyon lelkesednek érte!Én próbáltam utalni rá,hogy a hízás is okozhat hormonális problémákat,de olyan volt,mintha ezt figyelmen kívül hagyná!!nem tudom,hogyan lehet az igazságot valakinek az arcába mondani,ami számára fájó lehet,én megbántani nem akarom,hisz ő a legfontosabb nekem az anyukámon és a férjemen kívül!!Szóval ezért írtam csak ide,megerősítést várva,hogy igazam van!! :( Köszi nektek,és bocs,hogy itt ömlengtem!! :)
2012. nov. 17. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!