Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menjek el nőgyógyászhoz?...

Menjek el nőgyógyászhoz? Rendszertelenül jön meg a mensim.

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és 4,5 éve menstruálok. Most is késik. Egyszer az elmúlás után 18nap múlva jön meg, utána meg 19-24nap között. De legtöbbször 18nap múlva. Ennyi idősen miért nem állt már be? Most menjek el nőgyógyászhoz? Ha igen, akkor ott mit fognak csinálni velem?
2009. aug. 12. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el,lehet hormonális probléma a háttérben,amit minél hamarabb orvosolni kell.Valószínűleg elküld majd egy egyszerű vérvételre,csinál ultrahangot,hogy nincsennek e ciszták a petefészkedben vagy bármi más elváltozás.Nyugi,ezeken lehet segíteni,de nem szabad elhanyagolni,mindenképp keress fel nőgyógyászt!
2009. aug. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem 18 éves koromban is rendszertelen volt, összevissza jött meg.

foggátlót irattam fel, mert amúgyis aktuális volt, és rendszeres lett.


ja és nemvoltam se hormonbajos, se isztás, se méhszájsebes, se semmi bajhom az égvilágon nemvolt.

2009. aug. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 25 vagyok és sosem volt rendszeres. Pedig semmi bajom nincs, a doki is fogamzásgátlót akart rámerőltetni hogy attól majd helyreáll, de semmi szükségem rá és még drága is. Szerintem veled sincs semmi gond... de ha akarsz menj el egy vizsgálatra.
2009. aug. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia!

a fog.gátló nem beállítja a mensit, ez tévhit! hanem csinál egy mesterséges rendszert, leállítja a peteérést, és havonta jelentkezik a megvonásos vérzés, ami nem menstruáció. amúgy, elmehetsz vele nyugodtan orvoshoz, egy kivizsgálás sosem árt :) nálam is volt ilyen, csak nekem mindig késett...sajnos kiderült, hogy PCO-s vagyok, ezért nem működik rendesen a peteérésem így a mensesem sem. de ezek ma már nagyon jól kezelhetőek.


20/L

2009. aug. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
senkisem mondta h foggátló beállítja a menzeszt, aztírták, h rendszeres lett. tudjuk h az nemis igazi menzesz, de a lényeg h ami megjött, az rendszeresen jött meg. nemkell itt előadni h milyen okos vagy, tudjuk h az megvonásos vérzés, stb.
2009. aug. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha választ írsz, tartsd be a következőket

Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!"

2009. aug. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ezrádis vonatkozik, egyébként már válaszoltam....."ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna"
2009. aug. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!