Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a páromnak lábgombája van...

Ha a páromnak lábgombája van és együtt fürdünk kádban, elkaphatom tőle? A hüvelyemet is megfertőzheti?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Elkaphatod, neked is lehet lábgombád... ezért kellene kezelnie a barátodnak. A hüvelygombát már baci okozza, a lábgomba nem mehet rá a hüvelyedre.
2009. aug. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem meg akárhova elkaphatod a gombát.. és valszeg el is fogod, ha így fürdötök


(egyik ismerősnek is a lábán volt, ülőfürdőt vett, és átterjedt máshova is..)

2009. aug. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hüvelygombát GOMBA okozza, nem baci. Más kérdés, hogy a kettő együtt járhat, ill. egymás hatását erősíthetik, ill. ha már az egyik fertőzés felütötte a fejét, akkor könnyen jöhet rá a másik.


Semmiképp se fürödjetek együtt, míg a barátod ki nem kezelte magát! Sőt, ha tusolsz utána, akkor is fertőtlenítsd ki a zuhanytálcát/fürdőkádat, mert simán elkaphatod a fertőzést és néha elég nagy macera kikeveredni belőle. (A reklámokban persze a szerek azonnal hatnak, az életben viszont sokszor nem!) Előzd meg inkább a bajt, a barátodat meg zavard el bőrgyógyászhoz!

2009. aug. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem engedd hogy dugja be a lábát"oda",ha nem tetszik esetleg a szádba?!

Úgy hallottam ez segít.

2012. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én pont ezért nem fürdök együtt vele, nehogy elkapjam tőle. egyébként tudok ezüst-szálas zoknit, ami gombaölő hatású, szagtalanító is. nálunk bevált. )igaz elég húzós az ára 1200Ft körül van egy pár)
2013. dec. 5. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!