Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha eltolom a mezeszemet,...

Ha eltolom a mezeszemet, akkor a maradék gyógyszerekkel mi lesz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 5. hónapja szedek fogamzásgátlót, és most szeretném a menzeszem időpontját eltolni, mert így mindig a hétvégére jön meg. Tovább szeretném szedni 2 nappal, így hétfőn jönne meg. A kérdésem, hogy ha megkezdem a másik levelet, amiből beveszek 2 szemet, tartok 7 napos szünetet, akkor utána szedjem be a maradék gyógyszereket is? De akkor meg kevesebb mint 21 szemet veszek be. Vagy akkor most már minden hónapban úgy lesz, hogy 2 szemet beveszek az új levélből, és akkor tartok szünetet??
2012. okt. 23. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Legjobb tudásom szerint, hogyha eltolod, akkor az azt jelenti, hogy nem hagysz szünetet, hanem elkezded szedni az új levél tabit, és azt végig, a legutolsó szemig be kell venni.
2012. okt. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem ki akarom hagyni a menstruációmat, hanem hogy eddig szombaton vagy vasárnap jött meg, és azt szeretném hogy hétfőn jöjjön meg. De nem találtam rá más módot, csak hogy akkor mindig megkezdem a másik levelet, és akkor hagyok szünetet. Ebből nem lehet baj, igaz??
2012. okt. 23. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:
azért ez nem kívánságműsor
2012. okt. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem az, de ha meg lehet tenni, miért ne tenném meg? Nem arról van szó, hogy minden hónapban másik időpontra rakom, hanem csak egyszer. Nőgyógyásznak sincs vele semmi gondja.
2012. okt. 23. 14:21
 5/6 anonim ***** válasza:

En Jangee-t szedek. Ennek a tajekoztatojaban a all, hogy a tablettamentes napok szamat kell csokkenteni, nem pluszban beszedni meg x darabot. En is gondolkoztam ezen mar, mert pentektol hetfoig tart a verzesem. Tehat, ha en azt szeretnem, hogy 4 nappal elobb jojjon meg, akkor nem 7 nap szunetet tartok, hanem csak 3-at es a kovetkezo cikluskor mar beall az uj idopontra.

MINDENKEPPEN NEZD MEG A TAJEKOZTATOT, LEHET IRJA IS HOGYAN KELL TOLNI RAJTA!

2012. okt. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem persze!! Ez csak egy felvetés volt, mert nekem a mostani vérzésemet kéne valahogy "elpakolni" és erre már nincs lehetőség úgy, hogy kevesebb napig nem szedem a gyógyszert. :) De köszi!
2012. okt. 23. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!