Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SOS! Fogamzásgátló és gyógytea?

SOS! Fogamzásgátló és gyógytea?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve szedek fogamzásgátlót, mindig figyelek, hogy ne felejtsem el bevenni stb... viszont anyukám imád gyógyteákkal kisérletezgetni, én meg persze minden nap fogyasztok teát. Ismerősöktől is kap otthon szedett szárított keverékeket. Tegnap elolvastam és orbáncfüvet és málnalevelet is tartalmaz. A bogyóm tájékoztatójában benne van, hogy nem ajánlatos orbáncfűvel együtt alkalmazni.

Most mi legyen? Akkor ebből a keverékből nem szabad inni?


22/l



2012. okt. 3. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha rá van írva...


"Zámbó Krisztián vagyok"

"A Zámbó családból?"

...

2012. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bensdorp ***** válasza:

Így van, nem ajánlott fogyasztanod, és nagyon helyesen tetted, hogy elolvastad a tájékoztatót. Az orbáncfű hatóanyagai ún. enziminduktorok, melyek többek közt az orális fogamzásgátlók metabolizmusában részt vevő enzimeket serkentik. Ezáltal gyorsul a fogamzásgátló hormonok lebontása, így a vártnál hamarabb lecsökken a szervezetben keringő mennyiségük, vagyis rövidül a hatástartamuk, ill. gyengül a hatásuk. Összességében megbízhatatlanabb lesz a fogamzásgátló hatás.


egy gyógyszerész

2012. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerencsére mindig elolvasom a tájékoztatókat és erre emlékeztem is.
2012. okt. 3. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!