Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? Folyamatosan...

Mit csináljak? Folyamatosan fel vagyok fázva, már nem tudok mit csinálni.

Figyelt kérdés

kicsit hosszú lesz..:) mindig is felfázós voltam, szerintem kb 7, 8 éves koromtól de már nem tudom pontosan. anya mindig pestre vitt orvoshoz.. szóval minden évben félek ha közeledik a tél, mert tudom, hogy végig fogom szívni az egészet, akármennyire is elővigyázatos vagyok. és most..egy hete érzem, hogy fáj egy picit, de csak úgy.. érzem, hogy itt van:D semmi komoly. ezért elkezdtem inni a héten nagyon sok kamilla teát, derékmelegítő folyamatosan rajtam van, és most ezek után megint úgy fáj pisilésnél, hogy hihetetlen... jha és tőzegáfonyát már kb egy hónapja szedek, direkt azért, hogy ne legyen semmi..erre...nekem 25 fokban sikerül felfáznom. tegnap este monural port ittam és rosszabb lett reggelre.. urogint is próbáltam már régebben. ülőfürdő, melegítőpárna, cickafarkfű és még soksoksok mindent.. annyi meg annyi praktikát ismerek már, csak egy használna végre:D antibiotikum persze használ, de nem szedhetem egész télen három hetente, mikor a felfázás újra meg újra rám talál bármit is csinálok..holnap megyek dokihoz, de segítsetek légyszi, akárki, akármilyen tipp... bármi..mert már nagyon szenvedek, nagyon nem jól viselem és nagyon felidegesít, hogy mindent megteszek ellene, de mégis..://

15/L



2012. szept. 30. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A doki küldjön el urológiára.
2012. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Felfázni nem csak úgy lehet, hogy hideg ér odalent.

A húgyúti szervek gyulladását, amit nagyon sok esetben baktérium okozta fertőzés vált ki, szokták nagyon sokan összekeverni a felfázással.

Ha ilyen gondod van, menjetek el urológiára, nem kell sem beutaló, sem időpont oda, elküldik a vizeletet tenyésztésre és megállapítják, milyen kórokozó lehet a vizeletben és célzottan tudnak kezelni.

Lehet azért jön vissza folyton, mert nem voltál sosem rendesen kikezelve.

2012. szept. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az mindenképpen meg lesz. csak valami ötleteket szeretnék kérni, mit csinálhatnék még..
2012. szept. 30. 17:47
 4/9 A kérdező kommentje:
én is gondoltam már rá, hogy ez már nem lehet felfázás..ez már lehetetlen, ennyire szerencsétlen meg csak nem lehetek:D:).. köszönöm a választ!
2012. szept. 30. 17:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem felfázás, ez csak ilyen köznyelvi dolog, hivatalosan húgyúti fertőzés. Ez lehet bármitől, nekem is gyakran előjön, van hogy egy jobb szex után 2-3 nappal. Engem már néztek vesekőre, szerencsére nincs. Említettem a nőgyógyászomnak ezt a problémát, ő is az urológiai kivizsgálást javasolta.

Ha érzem, hogy bujkál bennem, akkor medveszőlő levél teát iszom (egész iható ízű) és Rowatinexet szedek (recept nélkül kapható), így az enyhébb lefolyásúak antibiotikum nélkül lemennek, viszont emellett rohadt sokat kell inni.

Nem tudom élsz-e nemi életet, de szex után mindig menj el pisilni, meg mindig elölről hátra töröld az alvázad.

A húgycsövünk kb 3-4cm hosszú, könnyen feljuthatnak a bacik, fokozottabban kell figyelnünk a higiéniára.


Szóval ezek mellett el kell menni egy urológiai kivizsgálásra és kiderül mitől jön elő gyakran a fertőzés.

2012. szept. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az urulógiára tuti belátogatok. az elölről hátra törlés is meg van és nem élek nemi életet. higiénia meg..mindig folyékony betadinnal mosakszok vagy intim lemosóval. a teát és a gyógyszert meg felírom a listára..köszönöm szépen a választ:)
2012. szept. 30. 18:07
 7/9 anonim ***** válasza:
az intim lemosó viszont nem jó!!!
2012. okt. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kamillás ülőfürdőt is vedd fel a listára:)
2012. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ohh az már rég rajta van:D
2012. okt. 13. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!