Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy kell kiszámolni, hogy...

Hogy kell kiszámolni, hogy mikor fog megjönni, és ha megvan akkor tényleg könnyebben lehet teherbe esni? 15/L

Figyelt kérdés
bocsi csak nem vagyok benne biztos de olyan 29napot kell rászámolni ha elmúlt ..ha jóltudom de nemtudom nekem néha változó szokott lenni és azért kérdem..a másik kérdést pedig barátnőimtől halottam és szeretném tudni ,hogy az igaz -e...

2012. szept. 12. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egyik menstruáció első napjától, a következő menstruáció első napjáig tart egy ciklus, ami egyben egy új ciklus kezdete.
2012. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A menstruáció első napjától kell számolni 28 napot. De ez csak nagyon kevés nőnél igaz. 1-2 nap eltérés nem számit, illetve az sem, ha mondjuk a ciklus nem 28 hanem 32 nap.

Legkönnyebb a teherbeesés a menstruációs ciklus középső időszakában, vagy az első naptól számitott 12-16. napon. A menstruáció alatt általában nincs peteérés, tehát kicsi az esélye a teherbe esésnek, de nem lehetetlen.

2012. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ciklus.hu, kiszámolja neked. Kb 3 menzesz után már nagyon pontos.


Mondjuk elég szomorú, hogy 15 éves létedre azt sem tudod, mikor a legkönnyebb teherbe esni.. Ajánlom, hogy olvasgass sokat a témában.

2012. szept. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 3. válaszoló! Igen, szomorú, hogy 15 évesen még nem tudja, mert van Édesanyja meg iskola, vki felvilágosíthatta volna. De szerintem te is voltál tinédzser és benned is felmerültek olyan kérdések, amiket esetleg nem mertél feltenni. Ne szegd a kérdező kedvét, ha nem kérdez sose tudja meg. És inkább egyszer tegyen fel egy kérdést, amiről lehet ő is úgy érzi, hogy úgymond már rég tudnia kéne, minthogy tudatlan maradjon és ez miatt kerüljön egyszer bajba.
2012. szept. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Csak tudod ha nem tudok valamit, akkor előbb utánanézek, és ha valami még mindig nem világos, akkor teszek fel itt kérdést.

Nem hiszem el, hogy a kérdező 15 évesen nem tud ezeknek utánanézni a neten. Tényleg hihetetlen.


És igen, szomorú, hogy se az iskola, se a szülő nem világosítja fel, de attól még nem kell tudatlanságban élnie. Engem sem világosított fel senki, mégis 10 évesen kikölcsönöztem egy könyvet a suli könyvtárából, hogy tudjam, mi hol merre..

Bár lehet, hogy mások nem szeretnek tájékozott lenni, megértem. De hogy 15 évesen ilyet ne tudjon, hát megdöbbentő.

2012. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem azért ... de 15 évesen nem pont azon fogok gondolkodni ,hogy lefekszek-e valakivel vagy sem és akkor véletlenül teherbe esnék :D ezt is csak barátnőimtől hallottam... de szerintem mindegy ,hogy honnan tudja meg az ember ..csak az a lényeg ,hogy előbb utóbb mindenről tudomást szerezzen.
2012. szept. 12. 17:20
 7/8 anonim ***** válasza:
26%

De drága, ezekről nem csak akkor kell tudomást szerezned, ha teherbe akarsz esni :)


Fogadjunk azt sem tudod, mi is az a menstruáció és mi történik olyankor a testedben.

Sajnálatos, hogy nincs igényed arra, hogy ezeket is megtudd.

2012. szept. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát oké...nekem mind1 legyen akkor neked igazad élj abban a hitben ,hogy nemtudok semmit és ,hogy rosszul neveltek meg ,hogy igénytelen vagyok ;D különösebben nem zavar ..mert csak megkérdeztem ezt a kérdést attól függetlenül nemkéne megállapítani előre ,hogy milyen vagyok mert nemismersz vagy nem tetszik ismerni. :D
2012. szept. 12. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!