Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az oldalon rengetegszer...

Az oldalon rengetegszer olvasom, hogy a menstruációt betegségnek hívják. Ez csak engem idegesít? Miért van ez?

Figyelt kérdés
Ez nem betegség, tök természetes dolog, mért kell így titulálni? :S
2009. júl. 28. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
engem is idegesít. Rossz a szemlélet.
2009. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
engem is idegesít.
2009. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
régen a nagyanyáink meg az ő édesanyjuk idejében a menzeszt 'átoknak' is hívták és titkolni való dolog volt. Nagyanyám még nekem is ezt mondta, mikor megtudta, hogy megjött, hogy én is 'elkaptam' ezt a betegséget. Még ebből az időből való a dolog, bár ma már tényleg teljesen természetes dolognak számít, sokakban megmaradt ez az elnevezés...
2009. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan olyan rosszul vannak töle hogy szinte betegek, pl erös gorcsok, fejfájás, hidegrázás.
2009. júl. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Betegség? Ezt még nem is hallottam. Én lennék a világ legboldogabb embere, ha "beteg" lehetnék...
2009. júl. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem idegesít, bár én nem szoktam mondani. Pedig borzasztóan rszoktam lenni, erős, migrén-szerű fejfájás, szúró alhasi ájdalom gyakran ájulással kísérve stb.
2009. júl. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hánysz, hasmenésed van, összeesel, tök gyenge vagy, nem bírsz felkelni a hasfájástól amit a talpadban is érzel, te azt minek hívod? Mert nekem ez már betegségnek számít.
2009. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
betegség... ez menstruáció azok meg a néhol vele járok tünetek, de ez NEM BETEGSÉG. basszus, komolyan nagyon elmaradottak, akik így hívják.... szerintem. bocs, nem akarok sérteni, de komolyan, természetes dolog, lehet kezelni mindent.
2009. júl. 28. 23:31
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kezelni de egyszerre ennyi mindent...ráadásul a görcsökre már csak a fogamzásgátló a megoldás, amit nem írnak fel 14 évesnek...(Normálisabb helyeken...)
2009. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ilyenbe még nem futottam bele, de ha tényleg így van, nem értem, honnan ez a szemlélet.

A piros betűs ünnepeken nőként a termékenységért adózunk, vérünket adjuk a lehetőségért, hogy életet adjunk majd. Kevés ár ez a csodáért.

Nem betegségként hanem ünnepként kellene felfogni, bár a rohanó világban sokszor inkább kellemetlenség, mert nincs időnk rá, de ez nagyon rossz beidegződés.

2010. okt. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!