Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A Betadine hüvelykúp jó lehet...

A Betadine hüvelykúp jó lehet visszatérő hüvelygombára? Miért tért vissza?

Figyelt kérdés
Még kb 2 éve gyakran visszajött a gombám szex után, vettem Canesten kombit többször is, meg dokinál voltam, és írt kúpot, de utána is visszajött. Utána nem volt semmi tünet, reménykedtem, hogy elmúlt, amikor semmi testi kapcsolatom nem volt. Viszont a nőgyógyász a méhnyakrákszűrésen talált valami fertőzést, és írt Betadine kúpot. Most hogy lefeküdtem a barátommal, rögtön előjött a gomba, pedig neki semmi gondja nem volt. Miért pont szex után jön elő? És eddig lappanghatott, ha a doki kimutatta, mikor még nem volt gondom? 20L
2012. aug. 21. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kérdés: Kikezelték valaha is a barátodat? Mert lehet, hogy nincs tünete, de ő fertőz midig vissza...

A másik, hogy szedsz-e fogamzásgátlót?

2012. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, szedek fogamzásgátlót PCOS miatt kell, amúgy nem szedném.. most új barátom van, most szexeltünk először, ő nem fertőzhetett vissza.
2012. aug. 21. 15:04
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
PCOS-ra nem megoldás a fogamzásgátló, ez csak a tüneteket fedi el.
2012. aug. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De esetleg ő az előző csajtól elkapta és esetleg nem is tudott róla? Mert akkor bizony a tudta nélkül megfertőz téged. Jobbulást!
2012. aug. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Valószínűleg meg volt a fertőzés, ha a nődoki kimutatta még szex előtt, csak nem produkált tüneteket.. Ilyen lehet?
2012. aug. 21. 15:18
 6/14 anonim ***** válasza:
Lehet. De most már a barátod is kezeltetni kéne.
2012. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha a PCO pajzsmirigy rendellenességgel is együtt jár, akkor tilos a betadine! Remélem kivizsgáltak ezt is. (nem szokták a nődokik..)

Másik gond a betadinnal, hogy kiirtja a hüvelyflórát. Én gombára biztos, hogy nem használnám. Van még rá számtalan szer, szájon át szedhető is. A párodat is kezelni kell, mer pasiknál tünetmentes, de visszafertőz.

2012. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
pcos-ra ne szedj tabit, menj endokrinológushoz. Az IR-től is lehet az állandó gomba, nekem is volt amig szedtem a tablettát, attól eleve sok nönek van, amióta csinálom az ir diétát nincs, mivel az kiirtja a candidát. Ha candida gombád van arra nem elég a gyógyszer.
2012. aug. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég tökfej orvosod van, ha fogamzásgátlóval "kezel"... A PCOS-re nem ez a megoldás, hanem diáta és mozgás. A fogamzásgátló miatt igaz, hogy felszívódnak a kis betüszősödött petéid, de ha abbahagyod a szedését, ugyanúgy vissza fognak állni- hosszú távon semmi nem fog megváltozni!

A dokik nem szokták hangoztatni, de a fog.gátlók egyik mellékhatása lehet a hüvelygomba is - olvasd csak el a tájékoztatót a dobozban.

Az is lehet, hogy a barátod fertőz vissza, ahogy az előttem szólók írták.

Remélem, hamar elmúlnak a problémáid, minden jót!

2012. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Voltam endokrinológusnál is, a pajzsmiriggyel nincs gond, vérvétel is volt. Ha 1 hétig 1x1 Betadine-t szedek, akkor is gond lesz a flórával?
2012. aug. 21. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!