Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció közben mit csinálj...

Menstruáció közben mit csináljak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

úgy értem, hogy mennyire lehet megterhelni ilyenkor a szervezetet? általában elég erősen szokott kezdődni, az első 2 nap katasztrófa, olyankor van az hogy se állni se ülni még feküdni is nehezen tudok egyhelyben, van hogy óránként járok betétet cserélni. amit a mai napig teszek az az, hogy egy nagy pokróccal körbetekerem a derekam, beveszek egy algoflex+no-spa kombinációt.

anya mondta hogy pihenjek inkább (mivel sajnos nagyon ájulós természetű vagyok értsd hamar megszédülök)

van hogy ezek miatt 1-2 napot a suliból is ki kell hagynom. tesiből szokott anyu felmentést írni, mert egyszer volt olyan hogy tesiztem a többiekkel és hirtelen begörcsöltem, a tanár kiállított és azt mondta hőemelkedésem van (megjegyzem azon a napon a menzeszen kívül nem volt semmi bajom)

a mai nap folyamán megpróbáltam utánajárni, és mindenhol azt találtam hogy ilyenkor kell mozogni, a barátom meg azt mondja, hogy csak bemesélem magamnak a görcsöket.

remélem nagyjából érthető volt a leírásom, és remélem van olyan aki tud segíteni.

17/L



2012. aug. 19. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
csak azt csináld ami jól esik. sokan mondják, hogy ez nem betegség stb, de azért van olyan, akinek komoly gondokat okoz, a görcsölés meg a sok vérvesztés. én nem szeretek az első napokban megterhelő fizikai munkát csinálni, csak ilyen kis lájtosakat. aztán, ahogy gyengül a vérzés, úgy jön vissza az életkedvem is.
2012. aug. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
adom az első válaszát azt csináld ami jól esik ,ha feküdni akarsz feküdj.én észrevettem magamon hogy olyankor sokkal jobban bírom a melót és terhelhetőbb vagyok...
2012. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A barátodat úgy meg kéne rugdosni, hogy min. betörjön a feje, és aztán megmondani neki, hogy csak beképzeli hogy fáj!!!!!!!

Én megértelek, sajnos én is iszonyú rosszullevős vagyok, többször be is kellett már injekciózni a rosszulléttől, de nővérem is ilyen. Ő egyszer annyira rosszul lett a menstruációs görcseitől, hogy teljesen elzöldült, meg összeesett. Szóval ennyit arról, hogy csak beképzeljük a görcsöket :@@@Hú de idegesítenek azok, akik ilyet mondanak!!!!!!

ki kell tapasztalnod, hgoy neked mi a jó!!! Én egy időben futni jártam minden nap, és akkor az használt, hogy mikor megjött, akkor is lassan kocogtam egy keveset. Nem volt akkor sem fájdalommentes, de egy fokkal elviselhetőbb. Azon kívül ki kell tapasztalnod, hogy neked milyen gyógyszer használ! Én felctor rapidot szoktam bevenni nospával kombinálva. A lényeg, hogy akkor vedd be, mikor még nem durvul be a fájdalom, mert akkor már mindegy...

És szerintem, ha te is ennyire nagyon vérzel(én is sajnos, az első három napban) akkor használj tampont!

2012. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat és tanácsokat. természetesen továbbra is várom a válaszokat :)
2012. aug. 19. 22:14
 5/5 anonim ***** válasza:

A menstruáció természetes állapot, így kell hozzáállni, elfogadni. DE! A szülés is természetes, mégis fáj kegyetlenül.

A menzeszt sem viseli mindenki egyformán. Van, aki meg sem érzi, van, akinek nagyon fáj. Szerintem ez leginkább genetika, alkati dolog, és csak kisebb részbe pszichés.


A terhelésre annyit mondanék, ha megteheted, akkor picit pihenj ilyenkor többet nyugodtan, a szervezet megérdemli. Ilyenkor a hormonok dolgoznak, átalakulás van, ami energiát vehet el tőled. A fájdalmak is kiveszik az ember erejét. Viszont az első 2 nap után könnyebb sport, futás, tánc nagyon jól tud esni az ember lányának. Van olyan nő, akinek a mozgás oldja a fájdalmait is. Ezt ki kell tapasztalni, hogy nálad hogy működik. Fontos, hogy ismerd a tested!

Azt azonban semmiképpen nem ajánlanám, hogy menstruációra hivatkozva elhagyd magad, jelenetet rendezz. Ha fáj, tessék szépen csöndben picit visszahúzódni, elvonulni, de ne legyél ettől még más terhére. Én legalább is így szoktam, nem is kérdőjelezte meg még senki, hogy valóban fáj-e.

A barátod nem tudom, hogy mire alapozza az elméletét. Nem vesz esetleg elég komolyan? Vagy tényleg van benne egy kis hiszti és ez zavarja? Ezt egyedül te tudod.

Tesizni nyugodtan lehet ilyenkor is, az első két nap is, ha nem fáj annyira, hogy gátoljon. Hasizmozást, súlyzózást nem javasolnak a szakemberek. A többi viszont mehet.

Ha erős a vérzés, érdemes sok folyadékot inni, szőlőcukrot fogyasztani, esetleg fehérjeszeletet. Jobban leszel tőle.

Én nem pártolom a tampont, aminek ki kell jönni, az jöjjön ki. Tesire viszont kényelmesebb lehet.

Egészséges nő kb félcsészényi vért veszít ilyenkor, ami egyáltalán nem sok. (csak annak tűnik)

Nem kell aggódni, természetes folyamat,nem kell betegségként viszonyulni hozzá.

2012. aug. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!