Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy hete fáj a vesém. Mitől...

Egy hete fáj a vesém. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

persze, tudom menjek orvoshoz, de szabin van, aki helyettese, az pedig egy vadállat.

szóval már én se tudom eldönteni hogy kimondottan a vesém fáj, vagy csak a derekam. de kitapogatva pont ott, 2 oldalt fáj ahol a vesém van,kellemetlen emelni, lehajolni, estére nagyon fáj, mikor lefekszek,érzem hogy fáj erősen mindkét oldalt.

nem szúró érzés egyszerűen fáj, inkább mintha nyomná valami. sokan mondták, hogy lehet hogy elfeküdtem,mert ha hason fekszik az ember, akkor megfájdul a dereka , de én nagyon sokszor fekszek hason, és eddig nem volt ilyen bajom?

sokszor voltam télen felfázva, és akkor jobban szenvedtem, most semmi fájdalom nincs pisilésnél, akkor pedig rettentő fájdalmam volt. mégis azt gondolom hogy a vesémmel lehet valami, mert a meleg nagyon jó neki. meleg fürdő, vagy ha meleg törülközőt teszek a derekamra, nagyon jó érzés.

de akkor mégis mitől lehet? és miért? oké, hogy könnyen felfázok, de dög meleg van. éjjel zokniba alszok,mert a lábam mindig fázik, sőt most már vesemelegítőt is használok. mégcsak papucs nélkül se mászkálok, nem ülök le sehova (mégha meleg is a kő, akkor sem) szóval kizárom a felfázást, mégse azt érzem hogy sima derékfájdalom lenne, hiszen nagyon jó neki a meleg.

azt még tudni kell, hogy rettentő keveset iszok. tudom hogy nem jó, és sokat fáj a fejem gondolom ezért, de egyszerűen akkor veszem észre, hogy innom kéne, mikor már émelygek, és szédülök. eddig olyan fél litert ittam meg egy nap, de most erre is próbálok oda figyelni, illetve teát iszok, és meleg levest. mivel úgy hallottam, a kevés folyadéktól is fájhat.

szerintetek? mitől lehet? tényleg a vesémet érzem?


2012. aug. 8. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
El kell menned orvoshoz.
2012. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tudom, viszont ehhez a vadállathoz biztos nem megyek
2012. aug. 8. 11:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Akár vesekő is lehet a tünetek alapján, de lehet hogy a kreatinin szinted nőtt meg. Ezek akkor vannak, ha kevés folyadékot viszel be, szóval erőltesd meg magad és pár napig tessék inni napi 2 litert MINIMUM!!! Ha nem a veséd akkor viszont nehéz lesz megállapítani mert a gerinced sugároz valószínűleg fájdalmat, és ugye a gerincben fut az érző idegek nagy része, tehát akkor lábadtól a bordádig akármi fájhat, ha ott érződik, nehéz kitalálni.


Lényeg: folyadék, folyadék, folyadék, kevés cukros sz@r, inkább vizet igyál mint teát, vízből is ásványvizet, menteset, dúsított oxigénnel.

2012. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!