Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon kérdés, lehet, hogy...

Tampon kérdés, lehet, hogy hülyeség, bocsi. Szóval értelemszerűen először mini-vel kell próbálni, de ha egyszer sikerült azt feltenni akkor legközelebb próbálhatok eggyel nagyobbat? És hogy jönnek sorban nagyság szerint?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,mert anyu mondta tavasszal,hogy nyáron majd kipróbálhatom a tampont,hát előtte is próbáltam már télen-tavasszal is,de ő nem tudja.Sikerült is egyszer feltenni a mini tampont,nem is éreztem,nem fájt mikor tettem fel!Az már nem az első nap volt,ezért nem tudom,hogy augusztus elején mikor megjön,felteszem a mini-t és úgy csinálom a dolgom,hogy akkor itthon legyek,mert kitudja,hogy milyen erős lesz a vérzésem.Ha erős,akkor az eggyel nagyobb tampont ki próbálhatom már?

És még egy kérdésem lenne,de légyszi ne nézzetek hülyének:$ Szóval mikor tampont használtok nem zavar a madzagja mikor pisiltek?


2009. júl. 18. 12:27
 1/6 A kérdező kommentje:

Remélem értelmes válaszokat kapok,mert OFF-olásra nincs szükségem.

Előre is köszönöm a válaszokat!

14/L

2009. júl. 18. 12:28
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Nos elsőnek jöjjön a tampon méretének sorrendje:

-mini(kezdőknek,gyenge vérzés esetén)

-light flow(közepesen erős vérzés esetén)

-normal(erős vérzés esetén)

-super(rendkívűl erős vérzés esetén)

Szóval ha erős a vérzésed akkor a normal ajánlott..

Silk touch bevonásának köszönhetően könnyed a felhelyezés,így valószínű nem fog az se fájni =]


Engem nem zavar a madzagja,szóval gondolom másokat se,így téged se fog:)

2009. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

pisilésnél meg szoktam fogni a madzag végét, és oldalra fogom a combomhoz, hogy ne legyen olyan


amikor a minit használod figyeld, hogy milyen gyorsan lesz tele - ha már 1-2 óra alatt tele van, akkor használhatsz normált nyugodtan

Én általában 3-4 óránként szoktam cserélni. Onnan tudod, hogy tele, hogy egy picikét meghúzod a madzagot, és ha könnyen csusszan kifelé, akkor tele, ha szorul, akkor még maradhat - vagy ha már a tisztaságin pecsétek vannak.

A tampont én mindig tisztasáti betéttel együtt szoktam használni, hogy biztos ne legyen baleset.


A maxi tampon még neked biztos nem kell, azt általában olyan nők szokták, akiknek nagyon erős a vérzése (pl mert már szült, vagy spirálja van és ezért nagyon erős). Előfordulhat persze, hogy ilyen fiatalon is nagyon erős a vérzés, de nem jellemző. Ha pl a betétből neked elég volt a normál, akkor tamponból is elég lesz a normál.


A vérzés alatt van 1-2 nap, amikor erősebb, ekkor mehet a normál, és a vége felé, mikor már kevés van, akkor meg elég a mini is. A legvégén, mikor már csak kis barnázás van, akkor a sima tisztasági betét.

2009. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a gyors választ!

Egyébként szerencsés vagyok,nem szokott nagyon sok vérzésem lenni,egy 5cseppes betét(2mm-s) nekem kibírja kb. 3-4órig tuti.:)

2009. júl. 18. 12:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

az előttem válaszolók már mindent leírtak, még annyit fűznék hozzá, hogy én nem szoktam a mazzagot lógni hagyni, hanem azt is oda teszem a hüvelyem elé, szóval nem "dugom fel", csak összetekerem, és otthagyom. Így nem lóg, és egyáltalán nem is zavar, nem akadályoz semmiben.



azt azért még leírom, hogy ha veled ilyen előfodul, akkor már tudd:

szóval velem volt már olyan, hogy nagywc-zni mentem, és nagyon kellett, mégsem tudtam.

Akkor kiszedtem a tampont, és sikerült. Szóval ilyen kisebb bakik becsúsznak =)

2009. júl. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon szépen köszönöm,kedves utolsó válaszoló!:)
2009. júl. 18. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!