Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma észrevettem egy halvány...

Ma észrevettem egy halvány kis pikos foltot a bugyimon. Meg akar jönni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok fehérfolyások már 2 éve van, és szokott fájni az alhasam. Még soha nem menstruáltam.
2009. júl. 13. 17:57
 1/9 A kérdező kommentje:
bocsi, pikos helyett pirosat akartam írni.
2009. júl. 13. 17:57
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen,ezek mind a menstruáció jelei,és a piros pötty valószínűleg azt jelzi,hogy bármikor megjöhet már úgy igazán,hogy több vér távozik!
2009. júl. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát lehet. :D Lehet, hogy ma még csak ennyi jött, de holnap már több. Bár nekem az első úgy volt, hogy egyszer hazajöttem, és akkor megjött, de nem volt túlsok. Másnap már semmi se volt, csak egy kicsi sárga folyás. :) 13/L
2009. júl. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Az elso menstruáció legelső jele leggyakrabban nem a klasszikusan pirosas színű vér (illetve nem is vér tulajdonképpen, hanem vérbő nyálkahártya, ún. 'endometrium') távozása, hanem inkább barnás-alvadt darabok távoznak elsőként, és utána indul meg a vérzés, kb egy napra rá. Ennek ellenére lehet, hogy amit te észlelsz, már valóban egy közelgő menstruációt jelez. Minden esetre legyél felkészülve, és ne nagyon vegyél ülőfürdőt az elkövetkezendő 1-2 napban, amíg be nem bizonyosodik, hogy miről is van szó.
2009. júl. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :)
2009. júl. 13. 18:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 14 évesen jött meg ráadásul úszás után:S de nekem annyi előjele volt csak, hogy kicsit fájt a hasam. Mikorra hazaértem az úszásból elmentem wc-re és akkor láttam te jó ég:D Ne ilyedj meg első menstruáció nekem csak 2-3 napig tartott és nem szintiszta vér jött belőllem hanem ilyen barnás vmi. Most már 16 éves vagyok csak azt sajnálom, hogy nem 2-3 napos a mensim hanem 1 hetes:S de 1 hónapban egyszer kilehet bírni. Jobb ha teszel be tisztasági betétet, hogy váratlan pillanatban ne a bugyid legyen olyan hanem a betét:) Hát mit is kívánjak neked...Sok sikert és üdv az érett nők világában:D
2009. júl. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen a jó válaszokat! :)

Különben meg betettem egy rendes betétet és egy fél kisújnyi barnás-pirosos folt volt rajta. De azóta semmi. Ez miért van?

2009. júl. 13. 22:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem se volt nagy mennyiségű az első. Na majd a második:)
2009. júl. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem anno csak mikor pisiltem véres volt a wc papír,hát betettem egy tisztasági betétet,ki tudja lesz-e még valami alapon.Lementünk a partra(épp a Balcsinál nyaraltunk-_-) rendszeresen elmentem ellenőrizni a dolgot.És hát egy rendes eü. betét elég volt délutánra,mert akkor lett több vérzés.Másnap már csak egy kis barnás volt,aztán 3.nap mentem is a Balcsiba:D

1.voltam!

2009. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!