Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi fog változni ha a tampont...

Mi fog változni ha a tampont lecserélem betétre?

Figyelt kérdés
Mindig tampont használtam. Viszont itt sokat olvasom azt, hogy a tampon rossz, és az orvosok sem ajánlják. Elhatároztam, hogy a végére járok tényleg rossz e a tampon, és betétre váltok egy idöre. Milyen elönyös változásokra számithatok???

2012. júl. 12. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Az, hogy legalább rendesen kitisztul a hüvelyed, és nem pang benne a vér.
2012. júl. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Az orvosok szerintem nem ellenzik a tampont, ez inkább csak ilyen közhiedelem. Énis évek óta tampont használok, nem szeretem a betétet, de sokat használtam azt is.

A betét előnye az, hogyha pl olyan körülmények között vagy, ahol nem megfelelő a higiénia, nem tudsz kezet mosni tiszta vízzel..stb, akkor is tudod használni, mert pl ilyen esetekben a tampon használata tényleg nem a legjobb megoldás (bár megoldás a nem egészen tiszta vízben való kézmosás, plusz utána fertőtlenítőszer használata is...).

Ezen kívül előnye, hogy ha nem tudod időben cserélni, akkor sem kell attól félni, hogy átázol, mint a tamponnál, mert műanyag.


Amik viszont számomra hatalmas hátrányai voltak:

Mivel műanyag az alja, ezért az ember befülled, megizzad tőle, és nekem volt, hogy emiatt kiütéseim is lettek.

Egyfolytában érzed, hogy mikor folyik belőled valami, erzed, ahogy összekenődsz vele, hogy valami nedves van alattad.

Ha éjszaka forgolódsz, akkor elmozdul és minden tiszta vérfoltos lesz: a hálóing, a lepedő, paplanhuzat

Sokszor látszik kívülről, hiába mondják, hogy nem, én egy szűk naci alatt észreveszem a vonalát a villamoson, és szoknyában pedig, mivel a bugyi nem tartja olyan szorosan, zizeg ahogy mész..

Nem tudod egyszerűen a zsebedbe tenni, amikor a wc-re mész, hanem az egész táskádat vinned kell, mert nem fér el zsebben...


Mindezek után sok szerencsét hozá, szerintem aki egyszer már tampont használt, az soha nem fog tudni megbarátkozni a betéttel...

2012. júl. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első: Már miért pangana a vér a hüvelyedben, amikor a tampon a felette lévő vért beszívja, a többit pedig átereszti magán, ha megtelt? Ha kihúzod a tampont magadból akkor sem kezd el folyni belőled a vér, pedig ez alapján ez lenne...
2012. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Első vagyok. Azt sosem fogom megérteni, ha olyan választ írok ami másnak nem tetszik, mert kell mindjárt ilyen agresszíven nekem támadni? Kit bántottam? Kulturáltabban nem lehet véleményt nyilvánítani???
2012. júl. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Próbáld ki én betétet használok és nincs semmi bajom vele. Tampont nem bírtam :S
2012. júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
15 eve hasznalok tampont, es nem tapasztaltam bajt. Csak komolyan mindenki irta itt,hogy betegseget okoz es ezert kivancsisagbol erdekel, mik lesznek az elonyei, pl lesz e valami elonye a menstruaciomat illetoen? kevesebb fajdalom stb?MOndjuk nagy fajdalmaim igy sincsenek. Mert akkor ha senki nem tud ilyet irni, azt jelenti, hogy valoban kozhiedelem, es semmivel sem jobb a tamponnal?!koszi az eddigieket, es irjatok meg
2012. júl. 12. 18:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószinüleg én is tampont használnék, csak rosszul voltam tőle úgyhogy maradt betét.
2012. júl. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves Utolso. Megkerdezhetem mit ereztel?
2012. júl. 12. 19:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig a nőgyógyászok sem ajánlják. Sem a barátnőim orvosai, sem az enyém. Amúgy én is használtam, de jobb hallgatni az orvosra.
2012. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!