Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől van az, hogy menstruáció...

Mitől van az, hogy menstruáció előtt és után 2 nappal barnás folyásom van?

Figyelt kérdés
A menstruációm régebben 6 napos volt általában, de kb fél éve a kellemetlen folyás miatt, már akár 9 napig is eltarthat, ami nem nagyon tetszik. Aki tud kérem segítsen, hogy mi lehet az oka!
2012. jún. 30. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez majdnem mindenkinél így van, semmi furcsa nincs benne. Amikor (még, már) nem olyan sok a vér, hogy azonnal kifolyjon, megalvad odabent, és barnás színű lesz, mire kiszivárog. A mensid hossza meg valószínűleg alkati dolog. Nekem az előtte-utána barnás folyással együtt összesen 5-6 nap. Esetleg nőgyógyászhoz elmehetsz vizsgálatra, az sosem árt, és te is megnyugszol.
2012. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha más tüneted nincs, a puncid nem csíp vagy viszket, akkor semmi baj.
2012. jún. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nálam is így van, ahogyan a legtöbb nőnél. Azt viszont jobb ha tudod, hogy a menstruációs napokba a barnázás nem számít bele, tehát onnan nézd amikor már gyengén de megindult a "rendes" vérzés.
2012. júl. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nálam is így van!2-3 nap barnás utána 2 nap ömlik aztán megint 2-3 nap barnás.Elmentem más okból nődokihoz, csinált hüvelyultrahangot de már az első pillanatban megkérdezte mikor volt ultrahangom(1 éve),mert van ott olyan aminek nem kéne ottlenni.2 szép nagy myoma.Ajánlom az orvost.Nem rosszindulatú, lényegében izomdaganat, de érdemes megnézetni alkalmanként.Ajánlom, hogy járj utána.
2012. júl. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Minden évben járok többször is nőgyógyászhoz, de általában vagy félrekezelnek és megvetetnek velem egy rakat drága gyógyszert, és legközelebb, amikor visszamegyek, mert semmi javulás nem történt, azt mondja kiírok mást, mert nem is a problémát kezeltük. Máskor meg bunkóznak, meg sem vizsgálnak. A TB által támogatott nőgyógyászok itt Bács-Kiskun megyében egy rakat sz...rt nem érnek. Gondolkodtam, hogy el kellene mennem magán doktorhoz, de sajnos most nincs pénzem rá.

Olvastam, hogy ennek oka lehet a hormonszint megnövekedés is, amit kezeltetni kell. Híztam is 6 kg-t.

2012. júl. 2. 11:58
 6/8 A kérdező kommentje:
2 hónapja álltam le a Tri-regol fogamzásgátlóval, de már előtte is jelentkezett ez a barnás folyás, ezért hagytam abba a szedését. Eközben a menstruációm is megváltozott. Alig van vérem. Ha betétet rakok be, szinte semmi nem lesz rajta és mégis hosszú ideig van meg. A 7. napon már nem volt semmi és másnap egyszer csak kifolyt egy kis vér. Nem értem én ezt. Félek, hogy valami nagy bajom van.
2012. júl. 2. 12:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne félj!Inkább próbálj meg valahogy elmenni magándokihoz.Én is tb-s dokiknál voltam, de ők semmit nem találtak soha.Erre elmentem magándokihoz és láss csodát 2 dolgot is talált aminek nagyon nem kéne lennie.nekem sem igen volt rávalóm de megérte,és ha tehetem soha nem megyek vissza a link dokikhoz.Remélem legalábbis, hogy nem kell visszamennem.Sok sikert, és járj a végére.
2012. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igyekszem minél hamarabb megejteni a magán dokit :)
2012. júl. 2. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!