Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hanyszor kell enni egy nap es...

Hanyszor kell enni egy nap es miket? Ugyertem mikor mijen etelt (fott kaja. Gyumolcs, nyers kaja) eleg rosszul taplalkozom es ezen valtoztatni szeretnek de nem tudom hogy mikor mit kell enni)?

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Legalább háromszor, de inkább ötször, egyszerre nem sokat. Az energiaszükséglet az életmódodtól, munkádtól, korodtól, nemedtől függ. Zöldséget-gyümölcsöt (ez utóbbiból főzve is, mert úgy könnyebben emészthető) naponta fél kilót. Ez nagyon fontos a vitamin, ásványi anyag, rosttartalma miatt is, meg egyúttal folyadékforrás is. Napi két liter folyadék, izzadás esetén több. Legalább naponta egyszer meleg ételt igényel a gyomor, jól esik maga az étkezés is, hogy az ember leül, jó esetben kellemes társaságban, családdal, és egyszerűen élvezi az étkezést. Kajákhoz hozzáadott cukorra nincs szükség, de ha nem kifejezetten fogyókúrázol, azért lehet egy kis édességet is. Reggelire gabonaféle, lehetőleg teljes kiőrlésű, mert az indítja el a napot megfelelő energiával. Fehérjét is naponta többször, tehát tejterméket, húst, tojást. A változatos, a szó szoros értelmében színes táplálkozás az egészséges. A rendszerességre is törekedj, ha nem is óraműpontossággal, de nagyjából azonos időben, hogy a vércukrod ne essen le, majd az éhezés utáni hirtelen túl sok evéstől túl gyorsan fel. Lefekvés előtt 2-3 órával már ne egyél, mert éjszaka rosszabbul tudunk emészteni.
2009. júl. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
koszike szepen a segitseget hat megprobalok rendesen taplalkozni mostmar mert van egy 9 hos kislanyom es sok erom es idegem kell hozza.es meg csak 23 eves vagyok lany es elegge elpuhult a husom testem.es a fejem is sokat faj mert van hogy nincs idom enni mikor ehes vagyok es ezert.koszike szepen es minden jot kivanok!!!
2009. júl. 6. 12:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Első ill.egyetlen válaszoló vagyok. Hát akkor már csak a kislányod kedvéért is, hogy legyen energiád fitten és jókedvűen vele foglalkozni meg játszani, vigyél rendszerességet az étkezésedbe. Meg az is fontos, hogy őt jó példára oktasd (pl sok gyümölcs), mert ő tőled tanulja meg az életet. Sok örömet a babának meg neked!
2009. júl. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszike szepen hogy idot szakitottal ram !!! kivanok neked is jo egeszseget es jo etvagyat :)))))
2009. júl. 6. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!