Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor fog végre beállni a...

Mikor fog végre beállni a menzeszem? Mit gondoltok erről? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Míg nem szedtem fogamzásgátló tablettát, pontosan 28 napra jött meg a menstruációm. 13 éves korom óta menstruálok, tehát nem mostanában kezdődött. 2010 augusztus 17-én kezdtem el a bogyót, ezzel szintén pontos volt a menstruációm. 2011 júliusban abbahagytam a fogamzásgátlót, mert sokat fájt a fejem, így inkább ezt az utat választottam. Azóta eltelt már nem kis idő, év végéig 1-2 napos eltérések voltak, de ezeket leszámítva is pontos volt. Ebben az évben viszont teljesen káosz az egész. Volt olyan hónapom, mikor kimaradt a menstruációm, volt amikor 4 napot késett. Tudom, hogy a stressztől is előfordulhat a késés, de számomra furcsa, hogy minden hónapban késik. Gyógyszert nem szeretnék újra szedni, hogy beálljon, gondolom más mód nem igazán van rá. Köszönöm a válaszokat! 21/N

2012. jún. 9. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
4 napos eltérés még nem rendszertelen ciklus.
2012. jún. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Erre a problémára írták fel neked a tablettát, vagy védekezéshez? Mert ha a rendszertelenség miatt, akkor elég gondatlan nőgyógyászod volt. Ezzel a megoldással csak addig áll be rendszeresre, amíg szeded a tablettát, ha abbahagyod, akkor - mint te is észrevehetted - egy idő után újra rendszertelen lesz, mivel a valódi okát nem kereste az orvos és így nem is oldotta meg. Annak, hogy ennyire rendszeertelen még felnőtt korodban is, rengeteg oka lehet, nem ijesztgetni akarlak, de akár súlyos betegség is lehet. Ki kellene vizsgáltatnod magad, menj el egy másik orvoshoz, és ne engedd, hogy tablettát írjon fel, mert az nem megoldás!
2012. jún. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Védekezés miatt írt fel fogamzásgátló tablettát.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2012. jún. 9. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!