Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Mennyire volt kellemet...

Lányok! Mennyire volt kellemetlen beadni a párotoknak, hogy egy női probléma miatt neki is gyógyszert kell szednie?

Figyelt kérdés
Az immunrendszerem az utóbbi időben eléggé legyengült, és a nőgyógyászom szerint Candida fertőzésem van. Már egyszer szedtem rá gyógyszert, de 2 hónap után újra jelentkezett. Valószinűleg a párom is megkapta tőlem, bár semmi egészségügyi problémája nincs. Mycosist tablettát kaptam, amit mindkettőnknek szednie kell. Az az igazság, hogy nagyon pocsékul érzem magam, hogy miattam kell neki is gyógyszert szednie, és hogy megfertőztem. Ti hogy egyeztetek ki a lelkiismeretetekkel? A gyógyszeres kezelésen kivül mit ajánlotok, hogy ne legyen visszatérő ez a nőgyógyászati probléma?

2012. jún. 1. 12:15
 1/9 anonim válasza:
13%
Milyen beadni te idióta? Mond el neki, hogy megfertőzted...
2012. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1.)Már rég tudja, hogy mi a helyzet, csak szarul érzem magam, hogy ennek én vagyok az oka;

2.) Az, hogy leidiótázol, csak a te alacsony értelmi szinvonaladat tükrözi. Menj és játszd a keménylegényt máshol.

2012. jún. 1. 12:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem okozott gondot. Szerencsére mindent megbeszélünk.

Mondjuk az fura volt neki, hogy ő is szedjen gyógyszert.

2012. jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"A gyógyszeres kezelésen kivül mit ajánlotok, hogy ne legyen visszatérő ez a nőgyógyászati probléma?"

Teljes életmód váltás. Cukor és finomított dolgok elhagyása, intim mosakodók kitiltása.

Immunerősítés echinaceaval, és még napestig sorolhatnám.:)

Ha érdekel leírom.

2012. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat. =) 2. kommentelő, én is emiatt tartok, hogy lesz-e probléma vagy vita amiért miattam szednie kell a bogyókat.

3. kommentelő, lehet, hogy rám férne, mert van egypár plusz kilóm is.

2012. jún. 1. 12:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Majdnem 4 éve vagyok a párommal, nekem ez nem okozott gondot.

Egyszerűen megmondtam neki, hogy kaptam tablettát a dokitól, de neki is be kell szednie. Tudomásul vette, beszedte és ennyi.

Nincs ebben semmi ciki. Nem hülye, nem éretlen tini, tudja ő is, hogy nem azért lettem beteg mert igénytelen vagyok, nem fürdök stb.

Ilyen bárkivel megesik, egy épeszű ember ezt fel tudja fogni.

2012. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia,

mondd meg a párodnak, hogy ez mindkettőtök hosszútávú közös érdeke, mert ha nem "megy ki" belőletek a Candida, akkor ő téged ugyanúgy vissza tud fertőzni, akkor is, ha rajta nicsnenek tünetek. És akkor minden kezdődik elölről.

Amúgy ezért ne szégyelld magad, bárkivel előfordulhat, aki uszodába/közös wc-re/stb. jár és fogékony rá...


Az egyik kommentelő írta a cukrok, finomított szénhidrát elhagyását, ez nagyon fontos, fogadd meg!!

Az intim mosakodók elhagyását én nem tartom szükségesnek, viszont(!) nem mindegy, hogy milyet használsz! pH4-es terméket válassz, vagy kerüld az intim területek "szappanozását".

2012. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő, köszönöm a tippet. Én az intim mosakodók közül a Lactacydot használom, de azt is csak akkor, ha kollégiumban vagyok, mivel otthon csak simán a tusfürdőt használom. Azt is olvastam, hogy a műszálas bugyik sem jók - azt is fogadjam meg szerintetek?
2012. jún. 1. 20:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanebben a cipőben jártam, azzal a különbséggel hogy nekem a barátom annyira hitetlenkedve fogadta (ugyanezt a tablettát kaptuk) hogy neki semmi baja, mégis miért szedje...de elmagyaráztam neki és megértette. Sajnos nekem a hüvelygomba visszatérő már 4 hónapja és így a 3.-4. hónapban már nem fogadta olyan jókedvűen de nincs mit tenni. Én ettől totál rosszul érzem magam, mert nem is tehetek a dologról.

Ha érdekel, én már mindent kipróbáltam tehát kőkeményen csinálom a candida diétát, rengeteg helyi és szájon átszedhető gyógyszert kaptam, naponta iszok grapefruit cseppeket, az összes bugyimat lecseréltem hagyományos pamut bugyikra, és minden mosásnál a törölközővel együtt főzőmosásba teszem aztán kivasalom hogy ne maradjon benne baci, minden este cickafarfüves ülőfürdőt veszek, probiotikumot és fokhagymakapszulát szedek, sosem ülök idegen helyen a wc-re, nem használok tampont. A barátomnak sosem voltak tünetei de mindig lekezeltük a gombám mégis minden hónap ugyanazon napján visszajött.

Most úgy döntöttem leteszem a fogamzásgátlót mert az is hajlamosít rá, és várok hogy hátha, mert ennél többet már tényleg nem tudok tenni az ügy érdekében :/

neked sok sikert a gyógyuláshoz :)


21L

2012. jún. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!