Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megoldható-e valahogy, hogy...

Megoldható-e valahogy, hogy egy nő 50 évesen, vagy 50 felett szüljön?

Figyelt kérdés

Egy 29 éves hölgy vagyok, és még nem találtam meg a páromat.

Sajnos a mai világban nagyon nehéz párt találni, aki egy életre választ párt, és nem átmeneti időszakra.

Eszembejutott, mi történik akkor, hogyha csak ötven évesen találnám meg a hozzám illő társat, és akkor szeretnék majd gyereket szülni? Ezt meg lehet majd akkor valahogy oldani mesterséges megtermékenyítés, egyéb hormonkezelés nélkül?

Még nem volt opárom, és a láthatáron sincsen senki.

Mi lesz, ha csak ötven évesen találom meg a Nagy Őt?

Van egy ismerősöm, aki negyvenévesen találta meg a párját, és nem lett gyereke, pedig szerintem akkor még nyugodtan szülhetett volna.

Ha valaki ötven évesen szeretne szülni, mit tehet azért, hogy se neki, se a babának ne legyen semmi baja?

Félreértés ne essék, nekem nem egy elhatározott célom az, hogy ötven évesen szüljek, hanem nagyon úgy néz ki, hogy akkorra fog az életem úgy alakulni, hogy sikerül megtalálnom a páromat.

Várom a válaszokat, és a tanácsokat.

Üdv: 29/L


2012. máj. 24. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel akkor már a legtöbb nő klimaxol, így leáll a peteérés. Nem hinném, hogy ezt be lehetne nagyon indítani. A másik meg az életkor kérdése, hogy 60 lesz, mire a gyereke még csak 10, 70 mire érettségizik.
2012. máj. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fehér Anna is 51 évesen szült egészséges kisfiút, Jakupcsek Gabi meg 45 évesen, de ezt azért nem ajánlanám. Azt a gyereket fel is kell tudni nevelni.
2012. máj. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A világ legidősebben szülő nője 60 fölött volt, olvastam vagy hallottam x-hónappal később úgy nyilatkozott, hogy a többi nőt arra buzdítja ne vállaljanak ilyen idősen már gyerket(ami azért durva...), mert fél, hogy nem láthatja felnőni a gyerekeit.

Mellesleg azért minél idősebben vállalsz gyereket annál nagyobb a kockázata, hogy a babának valamilyen rendellenessége lesz. Persze ha 60 éves nő szülhetett akkor minden megoldható, még ha hormonkezelések útján is, de fiatal vagy még, messze az 50től, mire annyi idős leszel lehet lesz egy futballcsapatnyi gyereked:)

2012. máj. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tetris ***** válasza:

Valahol már hallottam, hogy az egészséges petesejteket le lehet fagyasztatni, és el lehet rakatni ínségesebb időkre. Azt viszont nem tudom, hogy hol foglalkoznak ilyen fagyasztással.

DE például a rákos betegek is ilyen módon védik a jövendő magzatukat, hogy a kemoterápia ne károsítsa a petesejteket.

2012. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!