Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat?

Első nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
Nektek miért kellett menni elsőnek? Milyen volt? Nem féltetek? Nekem lassan itt az ideje, szeretnék egy sima kivizsgálást, és már nem félek annyira. Most vagyok 16 éves

2012. máj. 21. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

16 évesen ideje? Ha szexuálisan aktív vagy, akkor szoktak kivizsgálni. Ha szűz vagy, általában csak elbeszélgetés folyik.


Én méhnyakrákszűrés miatt mentem el először. Nagyon paráztam, mert egyedül mentem egy olyan helyre/doktorhoz, akit nem ismertem, és másoktól sem hallottam róla(direkt, hogy nehogy összefussak egy ismerős arccal, ugyanis szüleim nem tudták, hogy megyek). Nem tudtam mi merre hol leledzik, nagyon össze kellett szednem magam.


Miután behívtak a rendelőbe gyomoridegem lett, alig bírtam beszélni a dokival. Próbálta oldani a feszültségem, beszélgetni velem, de nem igazán ment. Mikor mondta, hogy ott a fülke, kérem vetkőzzön le lentről felfelé derékig, azt hittem szívrohamot kapok. De miután bementem az öltözőbe és levettem a nadrágom, mintha elvágták volna az idegességem. Felfeküdtem az asztalra, és megcsinálta amit kell. Semmi extra nem történt. Szóval fölösleges parázni, ne görcsölj rá. Hidd el, nem éri meg! ;)

2012. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Sokat fájt a hasam, a petefészeknél, elküldtek nőgyógyászhoz, kiderült, hogy cisztám van. Baromira izgultam, 14 éves voltam, és egyedül mentem. De, tavaly is féltem, akkor voltam másodszorra, 10 év után, de annyira rendes volt a doki, hogy azóta hozzá járok terhesgondozásra, és imádom, annyira aranyos, és kiváló szakember.
2012. máj. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem jött meg majdnem fél évig, ezért anyu bejelentett. De végül is előtte kb. egy héttel megjött, úgyhogy legalább azt tudtam, hogy semmi bajom sincs. Azt hiszem csak kívülről vizsgált meg, meg beszélgetett velem az orvos(nő). Nem igazán féltem, annyiszor hallottam, hogy túl lehet élni, meg tényleg hány nő túlélte már. 13 éves voltam.

15/L

2012. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16 évesen gombás fertőzéssel voltam először. Nem igazán izgultam, nem is volt rá szükség.
2012. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Végre egy lány, aki törődik az egészségével.
2012. máj. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
én mindenképpen női dokit javaslok neked, elsőre feltétlenül. Sokkal elviselhetőbb a vetkőzés és a terpesztés elötte, mint egy idegen férfi elött, azonkívűl nyilván jóval empatikusabb is hoszen nem csak orvos, hanem nő is, aki már átélte azokat a dolgokat amivel hozzá fordulsz és nem csak tanult róla!
2012. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kaptam egy levelet hogy "16 éves vagy, nem nem tudsz róla semmit?Ez gáz" Hát én nem ott kezdtem :)
2012. máj. 23. 11:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele mit ír, igazából megmagyarázhatná miért kellene feltétlenül tudnod, hogy hogyan zajlik. Mellesleg pedig nem is erre kérdeztél rá, tehát az üzenetíró szövegértésével bajok vannak:D Tapasztalatokat csak másoktól tudsz megtudni, és alapesetben anyukád és esetleg néhány barátnőd tapasztalatain kívül mást nem nagyon tudhatsz, de mindegy...


És ez nem a kérdéshez tartozik, de hogy lett 0-ra lepontozva az előző válaszoló?

(amúgy már írtam, én vagyok a 15/L)

2012. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%

ha valaki női orvost ajánl, akkor azt nagyon nehezen viseli el egy szűk körű társaság, ne törődj velük!


majd meglátod, hogy erre is rárepülnek ketten-hárman és lepontoznak..

2012. máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

2.

"imádom, annyira aranyos, és kiváló szakember."


Nem kötekedni akarok, de honnan lehetett megállapítani, hogy kiváló szakember?

2012. máj. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!