Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire erős gyógyszer az...

Mennyire erős gyógyszer az Apranax és kinek mennyire volt hatásos?

Figyelt kérdés
Nagyon erős menstruacios fajdalmamim vannak es erdekelne ennek a gyógyszernek a hatasa es, hogy kinek mennyire vallt be.
2012. máj. 16. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hány milis. Én szedtem 500 mg-ost is,de nem menstruációs, hanem állandó hasi fájásra.

A hatása változó, volt, hogy használt, volt, hogy nem.

Egyébként erős gyógyszernek titulálják.

2012. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Van belőle 2 fajta, én az erősebbiket, a sötétkéket szedem (550mg). Nekem tökéletesen bevált, akkor amikor a cataflam már kettesével szedve sem működött. Nálam kb. 20-25 perc múlva jelentkezik a hatása. Általában 1 tablettával kezdek, majd amikor érzem, hogy kezd kimenni belőlem (7-12 óra múlva), akkor már csak egy felet veszek be és tökéletes.

2012. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

550mg-t írtak fel nekem. Nekem sem nagyon hatott sem a cataflam sem a meristin semmi...épp hogy csak enyhítette pár percre.

Ezt az Apranax-ot a fájás pillanatában kell bevenni?

2012. máj. 16. 10:49
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
ha már érzed, hogy el kezd fájni, már akkor vedd be.
2012. máj. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon hatékony, én is azt szedem, semmi más nem mulasztotta el a fájdalmat, csak az Apranax.

Akkor vedd be, amikor már kezd fájni a hasad, hatni fog fél órán belül.

2012. máj. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Nővérem is ezt szedi. Amikor új orvosunk lett, nem akarta neki felírni, mondván ez egy lórúgás. Tény, hogy nagyon erős gyógyszer, de szegénykém nem egyszer össze is esett a fájdalomtól, vagy éppen hányt, a hideg rázta stb.

Az apranax bevált neki, bár a legjobban úgy hat elmondása szerint, hogy amikor görcsöl beveszi és lefekszik aludni.

Én is így vagyok vele, ilyenkor szeretek aludni, de szerintem ez azért van, mert addig sem érzem, hogy fáj.


Amikor a no-spa egyáltalán nem használt már, és nagyon görcsöltem anyukám nekem is apranaxot adott, de csak fél szemet, mert még 'kicsi' voltam (14 éves). Kb. 15 perc múlva semmit nem éreztem, olyan jól hatott!


Akkor vedd be, amikor érzed, hogy görcsölsz.

2012. máj. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Menstruáció ELŐTT kell elkezdeni szedni már 2 nappal!!! Így fogja blokkolni azt a kémiai anyagot, ami felszabadul és a fájdalmat okozza menzeszkor (prosztaglandin).

Tehát nem akkor kell szedni, amikor már fájni kezd, hanem előtte. Ha erről lecsúsztál, akkor érdemes no-spaval kombinálni.

És erős gyógyszer, igen, de ez is sajnos hozzászokást okoz egy idő után. Akkor váltani kell másra.

2012. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem most jobb és majd legközelebb ha biztos vagyok benne, hogy "holnap" meg fog jönni majd beveszem.

köszönöm az eddigi válaszokat....ez elviselhetetlen fájás.

Megyek majd nőgyógyászhoz. lehet köze van valaminek ehez a nagy fájáshoz belül?!

2012. máj. 16. 13:25
 9/10 anonim válasza:
59%
Nekem alapvetően úgy írta fel a nőgyógyász, hogy hormonnal együtt, és valóban 2 nappal menses előtt el kellett kezdenem szedni, de olyankor mindig égett tőle a gyomrom, ha bevettem a napi kettő előírt adagot. Erősek a görcseim, de azért nem rosszullét szintű, és én úgy szedem most már, hogy aznap, mikor megjön akkor reggel, vagy amikor érzem, hogy kezd fájni, beveszem és kb negyed óra múlva már semmi bajom. Úgyhogy az előttem szólóval, aki szerint napokkal a menses előtt el kell kezdeni, mert csak akkor használ, nem értek egyet, nekem úgy többet ártott, mint használt.
2012. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem bevált ha előtte jó pár nappal elkezdtem szedni, kevesebb volt a fájdalom.
ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!